Nowe Renault Kardian ma być prawdziwym hitem. Nazwa kryje w sobie trzy główne idee - nigdy nie wpadlibyście o co chodzi

Renault przygotowuje się do prezentacji zupełnie nowego crossovera, która odbędzie się 25 października w Rio de Janeiro. Model ten, nazwany roboczo (chociaż pewnie tak już zostanie) Kardian, to crossover segmentu B przeznaczony na rynki międzynarodowe. Początkowo zostanie wprowadzony na rynek w Ameryce Łacińskiej, a Renault stwierdziło, że model ten „ucieleśnia początek nowej ofensywy produktowej marki na rynkach poza Europą”.

Nowe Renault Kardian ma być prawdziwym hitem. Nazwa kryje w sobie trzy główne idee – nigdy nie wpadlibyście o co chodzi
Podaj dalej

Następnie producent samochodów zaznaczył, że miejski SUV jest „pierwszym w przyszłej międzynarodowej gamie” i „reprezentuje Renaulution na arenie międzynarodowej ”. Biorąc pod uwagę znaczenie modelu, firma potrzebowała „sugestywnej nazwy, która kojarzyłaby się zarówno z siłą, jak i zwinnością, a jednocześnie zawierałaby wyraźnie zrozumiałe na całym świecie spółgłoski”.

O co chodzi z tą nazwą?

Choć brzmi to jak marketingowy bełkot, Renault twierdzi, że nazwa Kardian komunikuje trzy główne idee, w tym „kardio”, które oznacza adrenalinę, dynamikę i sport. Firma zauważyła również, że Kardian (guardian – strażnik) kojarzy się z opiekunem, co nawiązuje do bezpieczeństwa. I wreszcie, pierwszą sylabą, którą słyszysz, jest „samochód – kar/car”. Według speców od marketingu Renault „trudno znaleźć lepszą symbolikę”.

Pomijając nazwę, wszystko wskazuje na to, że Kardian będzie gotowy na Halloween, ponieważ ma przyciągający wzrok pomarańczowo-czarny lakier zewnętrzny. Crossover ma również zaokrąglone nadwozie, kanciastą tylną szybę i smukłe tylne światła z trójwymiarowymi akcentami. Widzimy także zgrabną tylną klapę z wyraźnymi oznaczeniami.

Ponieważ do 25 października pozostało jeszcze sporo czasu, spodziewamy się zobaczyć więcej zwiastunów Renault przed oficjalną premierą nowego SUV-a.

Przeczytaj również