Nietypowa przeszkoda na drodze. Przybyli na miejsce policjanci nie wierzyli własnym oczom

Nietypowa przeszkoda na drodze. Przybyli na miejsce policjanci nie wierzyli własnym oczom

Nietypowa przeszkoda na drodze. Przybyli na miejsce policjanci nie wierzyli własnym oczom

Podaj dalej

Jak przypominała w wydanym jakiś czas temu komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podróżując autem, również „produkujemy” śmieci. Niestety użytkownicy dróg często pozbywają się ich, wyrzucając je przez okna swoich samochodów lub pozostawiają je na poboczu drogi. W ten sposób odpady „lądują” na jezdni oraz w pasie drogowym. Śmieci na drodze to nie tylko kwestia estetyki i kosztów ich sprzątania, ale również bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Kolbuszowscy policjanci interweniowali wczoraj w Kosowach, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zanieczyszczenia drogi. Na miejscu okazało się, że na jezdni znajdują się porozrzucane wiaderka ze śledziami. Ładunek szybko posprzątali strażacy. Policjanci ustalają właściciela towaru.

Nietypowa przeszkoda

Jak podaje policja podkarpacka, wczoraj około godz. 9 kolbuszowscy policjanci interweniowali w Kosowach, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zanieczyszczenia drogi. Zdarzenie zgłosił przejeżdżający tą trasą kierowca, który powiadomił, że tłuste plamy na jezdni stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Interweniujący na miejscu policjanci, potwierdzili, że w Kosowach, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 875, relacji Kolbuszowa – Mielec, znajdują się częściowo uszkodzone wiaderka, z których wysypały się śledzie, tworząc tłuste plamy na jezdni. Z ustaleń policjantów wynikało, że ładunek prawdopodobnie wypadł z przejeżdżającego tą trasą pojazdu.

Śledzie oraz ich pozostałości uprzątnęli z drogi strażacy. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia oraz pojazd i kierowcę, który przewoził towar.

Policjanci przypominają, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

POLICJA PODKARPACKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News