Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Powód-brak uprawnień. Efekt-dachowanie samochodu, mandat i sprawa w sądzie

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Powód-brak uprawnień. Efekt-dachowanie samochodu, mandat i sprawa w sądzie

366-181308

Podaj dalej

Policjanci ruchu drogowego realizując zadania służbowe na terenie powiatu kwidzyńskiego ujawnili kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. To jednak łatwe nie było. Kierowca natychmiast na widok policjantów przyspieszył i zaczął uciekać, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do lasu i dachował.

Sceny jak z filmu akcji

W minioną środę około godziny 17:00, na drodze powiatowej w miejscowości Wandowo policjanci z wydziału ruchu drogowego kwidzyńskiej komendy namierzyli Renault Laguna, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 39 km/h. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak kierujący nie reagując na sygnały do zatrzymania podjął ucieczkę w kierunku Jaromierza. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg próbując zatrzymać auto przy użyciu sygnałów uprzywilejowania.

Kierowca Laguny, wciąż ignorował podawane przez policjantów sygnały i kontynuował ucieczkę. Przed miejscowością Jaromierz za wzniesieniem funkcjonariusze zauważyli, że pojazd za którym jechali leży przewrócony na boku po prawej stronie w lesie. Policjanci natychmiast podbiegli do auta, żeby udzielić pomocy osobom poszkodowanym w tym zdarzeniu. Funkcjonariusz pałką służbową wybił okno w aucie by uczestnicy zdarzenia mogli wyjść z samochodu.

Jak się okazało za kierownicą renault siedział 27 – letni mieszkaniec Kwidzyna, a wspólnie z nim podróżowała 25-latka i 19-latek. Policjanci ustalili, że powodem niezatrzymania się do policyjnej kontroli był fakt, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania i posiada zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący na okres 72 miesięcy od lipca 2018 roku. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń.

Mężczyzna został ukarany mandatami karnymi za przekroczenie prędkości i spowodowanie kolizji. Sprawa trafi również do sądu w związku z tym, że mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Ucieczka przed policją może skończyć się w więzieniu

Co grozi za ucieczkę przed policją? Konsekwencje są naprawdę poważne. W pierwszej kolejności kierujący podlega karze pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. Poza tym obligatoryjnie otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów przez okres od roku do 15 lat. I dodatkowo może zostać ukarany grzywną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News