Oto samochody, które sprzedawały się najlepiej w historii. O jednym z nich wszyscy już dawno zdążyli zapomnieć

Na pytanie które samochody sprzedawały się najlepiej w historii, odpowiedź zna niewielu fanów motoryzacji. Pierwszy pojazd napędzany silnikiem benzynowym został opatentowany w 1886 roku przez Carla Benza. Jednak od tego czasu, po prawie 140 latach od pojawienia się tej trójkołowej konstrukcji na całym świecie mamy setki firm motoryzacyjnych, i kilka tysięcy różnych modeli samochodów.

samochody używane samochód sprzedaż konfiskata pijani kierowcy
Podaj dalej

Szacuje się, że obecnie po drogach porusza się około miliarda pojazdów. Ktoś stawia na funkcjonalność, ktoś inny na praktyczność lub stronę wizualną. Ale czy zastanawialiście się kiedyś w związku z tym, które linie modelowe należą do najbardziej udanych w historii motoryzacji? Poznajmy zatem modele z bardzo długim stażem, wyprodukowane w wielu generacjach i sprzedane w milionach egzemplarzy.

Toyota Corolla (45 miliony sprzedanych egzemplarzy)

Linię modelową Corolli zaczęto produkować już w 1966 roku. Corolla na pierwsze miejsce zasłużyła głównie dzięki silnemu eksportowi do aż 150 krajów na całym świecie. Dzięki temu model ten stał się nie tylko najlepiej sprzedającym się samochodem w całej historii, ale także najlepiej sprzedającym się pojazdem lat 1974, 2015, 2018 i 2019.

Toyota Corolla TS Kombi 2023
Toyota Corolla

Ford Model F (40 milionów sprzedanych sztuk)

Pick-up F został wyprodukowany w 1948 roku i zasłynął głównie w Ameryce. To właśnie tam przez 40 lat z rzędu utrzymywał tytuł najlepiej sprzedającego się pojazdu. Tego praktycznego i łatwego w naprawie samochodu użytkowego nie mogło zabraknąć w żadnym gospodarstwie w USA.

samochody
Ford F

Volkswagen Golf (33 miliony sprzedanych egzemplarzy)

Golf produkowany od 1974 roku stał się popularnym samochodem miejskim zarówno w Europie, jak i później w Ameryce Północnej i Południowej. Samochody te – zarówno pierwsza wersja, jak i każda kolejna generacja, konsekwentnie pracowały na opinię auta niezawodnego, uniwersalnego i taniego w utrzymaniu. Bardziej doświadczeni kierowcy dostrzegali jego inne zalety: doskonałe właściwości jezdne, efektowny design oraz doskonały stosunek jakości do ceny.

volkswagen_golf_tdi_5-door_25
Volkswagen Golf

Honda Civic (24 miliony sprzedanych egzemplarzy)

Można powiedzieć, że seria Civic postawiła japońskiego producenta samochodów na nogi. Mało kto pamięta bowiem, że Honda chciała kiedyś raz na zawsze zakończyć produkcję samochodów. Japończycy chcieli bowiem całkowicie poświęcić się motocyklom. Na szczęście po ogromnym sukcesie modelu Civic, firma z siedzibą w Tokio zmieniła zdanie. Od tego czasu model Civic to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w historii.

Honda Civic
Honda Civic

Volkswagen Passat (23 miliony sprzedanych sztuk)

Samochody Volkswagena zawsze sprzedawały się świetnie, ale na tej liście jest miejsce na jeszcze tylko jeden pojazd marki z Wolfsburga – Passata. Linia modelowa Passata nie odniosła co prawda tak wielkiego sukcesu jak wcześniej wspomniane pojazdy, mimo że produkowana była od 1973 roku. Ogromny wzrost sprzedaży przyniosła dopiero dwadzieścia lat później czwarta generacja, która wykorzystywała części i komponenty Audi. Dzięki temu Volkswagen Passat znalazł się wśród marek premium i nadal jest jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów na świecie.

samochody
Volkswagen Passat

Przeczytaj również