Motocyklista szpanował i zabawiał się w akrobatę. Problem w tym, że przed radiowozem grupy SPEED

Nie od dziś wiadomo, że ludzie na drodze wyprawiają różne rzeczy – w większości przypadków narażając na utratę zdrowia lub życia nie tylko siebie, ale też innych użytkowników ruchu. Ten motocyklista-akrobata jest tego najlepszym przykładem.

Motocyklista szpanował i zabawiał się w akrobatę. Problem w tym, że przed radiowozem grupy SPEED
Podaj dalej

Popisy na motocyklu

„Funkcjonariusze z leszczyńskiej grupy „Speed” zatrzymali młodego motocyklistę, którego akrobatyczne popisy zarejestrowała policyjna kamera nieoznakowanego radiowozu. Kierowca jednośladu w opadach deszczu jechał stojąc na motocyklu, nie trzymając kierownicy. Został ukarany przez mundurowych.

W niedzielne południe (18 września br.) w Lesznie padał deszcz, warunki drogowe były niekorzystne. Policjanci z grupy „Speed” patrolowali nieoznakowanym radiowozem ulice miasta. Zjeżdżając z wiaduktu na ulicy Wilkowickiej w kierunku dzielnicy Zatorze przed pojazdem mundurowych jechał motocyklista. W pewnym momencie kierowca jednośladu stanął na motocyklu puszczając rękoma kierownicę pojazdu. Ten moment nagrała kamera policyjnego videorejestratora.

Policjanci zatrzymali kierującego motocyklem marki honda. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Lipno. Policjanci poinformowali nieodpowiedzialnego kierowcę, że swoim zachowaniem, przy utrudnionych dla kierowców warunkach pogodowych, z mniejszą przejrzystością powietrza, śliską nawierzchnią stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla siebie oraz innych uczestników ruchu. 21-latek został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi.”

POLICJA WIELKOPOLSKA

Przeczytaj również