Leasing na nowe auto z ratą 75 zł miesięcznie? To nie żart - w tej cenie można mieć Nissana prosto z salonu

Leasing na nowy samochód elektryczny za równowartość 75 zł miesięcznie na pierwszy rzut oka brzmi jak dobry żart. Jak się jednak okazuje, jest to możliwe.

leasing
Podaj dalej

Od kiedy istnieją pojazdy elektryczne, ich krytycy argumentowali, że niewielu będzie na nie stać. Było w tym sporo racji. Samochody zeroemisyjne nadal są bardzo drogie. A przynajmniej znaczna ich większość. Jednak ich największym problemem wcale nie jest wysoka cena, a wciąż niewielka popularność. Dlatego właśnie niektórzy dealerzy wręcz rozdają „elektryki” za śmieszne pieniądze.

Najlepszym przykładem może być tutaj dealer Nissana w Kolorado. Oferuje on piętnaście zupełnie nowych ofert leasingu na modele Leaf S przy zerowej wpłacie początkowej i śmiesznie niskiej racie – 19 dolarów miesięcznie. Tak dobrze przeczytaliście – 19 USD. To w przeliczeniu około 75 zł. na miesiąc.

Gdzie jest haczyk? O ile wiemy, nie ma żadnego. Na tę niesamowicie dobrą ofertę na już dość niedrogiego elektrycznego „mieszczucha” składa się kilka czynników. Jest to lokalna ulga podatkowa na pojazdy elektryczne w USA, ulga NMAC (firma finansowa oferująca opcje finansowania i leasing pojazdów marki Nissan) i 1000 dolarów zwrotu gotówki za Nissana EV.

Nissan Leaf

Klient może wybrać, czy chce zapłacić z góry opłatę akwizycyjną w wysokości 695 dolarów i opłatę manipulacyjną dla dealera w wysokości 699 dolarów, czy też wliczyć je do miesięcznych płatności.

Limity? Są, ale niewielkie

Jeśli kierowca nie przekroczy 20 000 mil (32 000 km) w trakcie 24-miesięcznego leasingu, zapłaci tylko 1850 dolarów za jazdę nowym Nissanem przez dwa lata. Oczywiście są dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie, rejestracja, podatki, opłaty i tym podobne. Dalej jednak taka opcja finansowania wygląda niesamowicie atrakcyjnie.

Leaf – pierwszy taki samochód Nissana

Nissan LEAF to w pełni elektryczny samochód kompaktowy, i pierwszy taki pojazd japońskiej marki. Nazwa auto to skrót od „Leading, Environmentally friendly, Affordable, Family car”, co po angielsku znaczy przodujący, przyjazdy środowisku samochód rodzinny w przystępnej cenie, a przy okazji „leaf” to… liść.

źródło: jalopnik

Przeczytaj również