Kupił na chińskim portalu "koguta" i bawił się w policyjny radiowóz. Teraz stanie przed sądem

Zabawa w policjanta to absolutnie nic złego czy zabronionego – o ile jest się małym dzieckiem, które biega z zabawkowym pistoletem po podwórku i goni „bandytów”. Są najwyraźniej jednak tacy ludzie, którzy w dzieciństwie mieli inne zainteresowania i zapragnęli nadrobić zabawę w policjanta w wieku 20 lat. To oczywiście z punktu widzenia prawa jest bardzo zły pomysł. Przekonał się o tym pewien młody mężczyzna z Lublina.

Kupił na chińskim portalu „koguta” i bawił się w policyjny radiowóz. Teraz stanie przed sądem
Podaj dalej

Art. 96a. KW mówi jasno:

§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów,
podlega karze grzywny.
§ 2. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w pojeździe sygnałów świetlnych w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie,
podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny.
§ 3. Urządzenia lub elementy oznakowania, o których mowa w § 1 i 2, podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

Nie dla wszystkich jest to oczywiste

-Policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zostali powiadomieni o kierującym Audi, który w sierpniu tego roku jechał ulicami miasta udając policyjny radiowóz.

Na nagraniu, które zostało umieszczone w Internecie widać, że mężczyzna umieścił za szybą czołową wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich i czerwonych świateł i zmuszał kierujących do zjechania z drogi. Policjanci ustalili kierującego i okazało się, że za kierownicą Audi siedział 20 latek, który wypożyczył samochód z wypożyczalni. Mężczyzna nie miał nic na swoje wytłumaczenie. podaje KWP w Lublinie.

W trakcie swojej jazdy zajmował więcej niż jeden pas ruchu. Wyprzedzał samochody na skrzyżowaniu, na podwójnej linii oraz bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Poruszał się również powierzchnią wyłączoną z ruchu. Za popełnione wykroczenia policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.

źródło: policja.pl

Przeczytaj również