Kumulacja nieodpowiedzialności drogowej. Mając 2,5 promila oraz zakaz prowadzenia pojazdów wiózł trójkę dzieci i spowodował kolizję

Jeżdżenie samochodem po alkoholu to bardzo zły pomysł. Jeżdżenie samochodem po alkoholu mając zakaz prowadzenia pojazdów to jeszcze groszy pomysł. Ale jeżdżenie samochodem mając cofnięte uprawnienia z trójką dzieci to już jest skończony idiotyzm. Pewien mężczyzna uznał jednak, że to wszystko żaden problem. Teraz może skończyć w więzieniu.

Kumulacja nieodpowiedzialności drogowej. Mając 2,5 promila oraz zakaz prowadzenia pojazdów wiózł trójkę dzieci i spowodował kolizję
Podaj dalej

Włos jeży się na głowie od tego co zrobił ten człowiek

– Policjanci słubickiej komendy w czwartek (24 listopada) przed godziną 20 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym brał udział jeden pojazd, którego kierujący podczas wyprzedzania ciągu pojazdów stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierę energochłonną. Na miejscu niezwłocznie pojawili się policjanci, którzy poddali badaniu kierującego na zawartość alkoholu – policyjny alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Ponadto mężczyzna przewoził w pojeździe trójkę swoich małoletnich dzieci i oraz ich matkę, która również była nietrzeźwa. Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna posiada zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych, jak i ubezpieczenia. Na szczęście żaden uczestnik zdarzenia, w tym dzieci nie odniosły obrażeń i mogły wrócić pod opiekę rodziny do domu.

fot. pixabay

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu łącznie do pięciu lat pozbawienia wolności. – czytamy na stronie KPP w Słubicach.

Przypominamy, że każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

KPP w Słubicach

Przeczytaj również