Kierowca Ferrari zmuszał innych do zjeżdżania mu z drogi. Teraz mandatu nie zapomni do końca życia

Kierowca Ferrari zmuszał innych do zjeżdżania mu z drogi. Teraz mandatu nie zapomni do końca życia

Kierowca Ferrari zmuszał innych do zjeżdżania mu z drogi. Teraz mandatu nie zapomni do końca życia

Podaj dalej

Policjanci ukarali wysokimi mandatami kierowcę sportowego samochodu, który na krajowej ósemce nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Kierowca ferrari wyprzedzał między innymi na linii ciągłej czy skrzyżowaniu, a innych kierowców zmuszał do hamowania i zjeżdżania do krawędzi jezdni.

Suwalscy policjanci drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem krajową ósemkę w gminie Szypliszki, zwrócili uwagę na sportowe auto. Jego kierowca wyprzedzał na linii ciągłej, na skrzyżowaniu i jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu.

Swoją jazdą zmuszał inne pojazdy do nagłego hamowania i zjeżdżania do krawędzi jezdni. Brawurowa jazda obywatela Białorusi została przerwana przez funkcjonariuszy w nieoznakowanym radiowozie. Mężczyzna został ukarany za popełnione wykroczenia mandatami na łączną sumę prawie 5 tysięcy złotych.

Suwalscy mundurowi po raz kolejny apelują o odpowiedzialną jazdę i zgłaszanie policjantom zachowań zagrażających bezpieczeństwu na drodze.

Przypominamy nowe stawki mandatów za przekroczenie prędkości:

 • do 30 kilometrów na godzinę – do 400 złotych
 • od 31 do 40 kilometrów na godzinę – co najmniej 800 złotych
 • o 41-50 kilometrów na godzinę – 1000 złotych
 • o 51-60 kilometrów na godzinę – 1500 złotych
 • o 61-70 kilometrów na godzinę – 2000 złotych
 • o 71 kilometrów na godzinę i więcej – 2500 złotych.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, zdecydowanie więcej zapłacą kierowcy popełniający wykroczenia przeciwko pieszym. Dla przykładu 1500 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa osobie, która znajduje się na pasach lub na nie wchodzi. Tyle samo zapłacimy za wyprzedzanie na przejściu. Za jakie jeszcze drogowe „grzechy” przyjdzie nam słono zapłacić?

 • 500 złotych – rozmowa przez telefon trzymany przy uchu podczas jazdy samochodem,
 • 800 złotych – za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych,
 • 2000 złotych – jazda autostradą lub drogą ekspresową w kierunku przeciwnym niż wskazują znaki drogowe,
 • 2500 złotych – brak zachowanej ostrożności w strefach zabudowanych, drogach publicznych, czy spowodowanie zagrożenia przez kierowcę znajdującego się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
 • 1000 złotych – wyprzedzanie na zakazie,
 • 1500 złotych – kierowanie pojazdami mechanicznymi bez posiadania uprawnień,
 • 2000 złotych – wjazd na szlabany kolejowe, a dokładnie objeżdżanie opuszczonych zapór czy półzapór kolejowych. Wjeżdżanie lub wchodzenie na tory, jeśli opuszczanie szlabanów już zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zakończone. Wjeżdżanie lub wchodzenie na tory w sytuacji, w której nie ma miejsca by opuścić przejazd.

Policjant na miejscu ujawnienia wykroczenia może ukarać sprawcę mandatem w kwocie do 5 tysięcy złotych, a w przypadku zbiegu wykroczeń koszt mandatu może wynieść nawet 6 tysięcy złotych. Przypominamy, że wcześniej było to 1000 złotych. Wzrosła również maksymalna kara, którą może nałożyć na sprawcę sąd. Uwaga, z 5 tysięcy złotych do kwoty 30 tysięcy złotych.

PODLASKA POLICJA

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News