Kierowca nieźle nawywijał - jedna kontrola i 28 punktów karnych. To nowy rekordzista w Polsce?

W poniedziałek 5 grudnia w Polsce najprawdopodobniej padł nowy – niechlubny rekord. Pewien kierowca za jednym razem zgarnął 28 punktów karnych i otrzymał przy okazji ogromny mandat. Co nawywijał? Policjanci musieli być w szoku.

nowe oznakowanie ryzyko mandatu
Podaj dalej

Niechlubny rekord

– W poniedziałek, 5 grudnia, we wczesnych godzinach porannych kierowca opla wyprzedził nieoznakowany radiowóz grupy SPEED na jednym z przejść dla pieszych w m. Jemielnica. Jakby tego było, mało kierujący pojazdem podróżował z prędkością 105 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Mundurowi już po chwili zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

Za kierownicą opla siedział 37-letni mężczyzna. Kierowca został ukarany przez funkcjonariuszy drogówki mandatem karnym w kwocie 3000 zł. Na jego kontro trafiło również 28 punktów karnych, mundurowi zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość i nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu w rejonie przejść dl pieszych to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Pamiętajcie, że na drodze jesteście odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za zdrowie i życie innych osób. – podaje KPP w Strzelcach Opolskich.

KPP STRZELCE OPOLSKIE

Przeczytaj również