Genialny trik naprawi blachę samochodu w kilka sekund. Wystarczą dwie rzeczy, które masz w domu

Wgniecenia na karoserii samochodu nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale mogą również obniżyć jego wartość. Na szczęście można je bardzo łatwo usunąć za pomocą wody. Wystarczy do tego czajnik i odrobina cierpliwości.

Genialny trik naprawi blachę samochodu w kilka sekund. Wystarczą dwie rzeczy, które masz w domu
Podaj dalej

Wizyty w serwisach blacharskich mogą sporo kosztować. Każdy posiadacz samochodu powinien zatem wiedzieć, że niektóre naprawy, takie jak np. wgniecenia, można wykonać samemu. Dzięki temu prostemu, ale nie wszystkim znanemu trikowi, „wgniotkę” usuniesz w kilka chwil. Potrzebny będzie jedynie tłok do zlewu, czajnik i woda.

Jedyne co trzeba zrobić, to zagotować wodę i polać nią powierzchnię na której znajduje się wgniecenie. Ciepło sprawia, że ​​farba i blacha stają się elastyczne. Jeśli nadwozie jest naprężone z powodu wgniecenia, blacha może powrócić do pierwotnego kształtu za pomocą samej gorącej wody. Ta metoda działa również w przypadku wgnieceń na częściach plastikowych, takich jak zderzaki.

Jeśli wgniecenia nie da się usunąć samą wodą, po podlaniu można również użyć tłoka. W tym celu należy umieścić przyssawkę na środku wgniecenia i mocno ją docisnąć. Następnie ostrożnym ruchem wyciągamy wgniecenie. Tłok nie powinien być dużo większy niż samo wgniecenie. W przypadku drobnych uszkodzeń należy zastosować również mniejsze przyssawki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz także poprosić kogoś innego, aby jednocześnie docisnął blachę od wewnątrz. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczyć na poniższym filmie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ecards (@sarcasm_only)

Przeczytaj również