Dwóch "geniuszy" chciało ukraść Subaru WRX. Żaden nie potrafił obsługiwać manualnej skrzyni, a właściciel się przyglądał i nie wiedział o co chodzi - to była komedia

Nieudana próba kradzieży Subaru Imprezy WRC na stacji benzynowej w Maryland została zarejestrowana przez kamery monitoringu. Nagranie może być cenną lekcją dla wszystkich złodziei samochodów, z której dowiedzą się, że chcąc ukraść komuś auto, dobrze jest wiedzieć jak prowadzić dany pojazd. Tych dwóch „geniuszy” nie wiedziało, a przyglądający im się właściciel zapewne miał z ich poczynań niezły ubaw. I wcale mu się nie dziwimy – to był cyrk.

Dwóch „geniuszy” chciało ukraść Subaru WRX. Żaden nie potrafił obsługiwać manualnej skrzyni, a właściciel się przyglądał i nie wiedział o co chodzi – to była komedia
Podaj dalej

Pokonała ich skrzynia biegów

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na stacji benzynowej w Germantown w stanie Maryland. Właściciel Subaru WRX był już za kierownicą, gdy dwóch nastolatków wyciągnęło kluczyki ze stacyjki i zmusiło go do wyjścia z samochodu. Pomimo współpracy ofiary próba kradzieży samochodu ostatecznie nie powiodła się z powodu krytycznego przeoczenia ze strony napastników.

Podobnie jak wielu kierowców w Ameryce Północnej, złodzieje nie mieli pojęcia o tym jak obsługiwać ręczną skrzynię biegów. Kiedy zdali sobie sprawę, że Subaru ma trzy pedały i drążek, wysiedli i zaczęli uciekać. Możemy sobie tylko wyobrazić reakcję właściciela, który odzyskał swoje auto w nienaruszonym stanie, bez kiwnięcia palcem.

Tuż po zawstydzającym incydencie funkcjonariusze policji zlokalizowali podejrzanych w pobliskim lokalu. Nieletni próbowali uciekać, ale zostali szybko zatrzymani po „krótkim pościgu pieszym. Według Departamentu Policji Hrabstwa Montgomery, 16-latek z Rockville i 17-latek z Waszyngtonu zostali aresztowani i przewiezieni do lokalnego komisariatu. Za próbę kradzieży samochodu będą odpowiadać jak dorośli.

Przeczytaj również