"Driftował" na rondzie swoim BMW wśród innych uczestników ruchu. Teraz stanie przed sądem

"Driftował" na rondzie swoim BMW wśród innych uczestników ruchu. Teraz stanie przed sądem

„Driftował” na rondzie swoim BMW wśród innych uczestników ruchu. Teraz stanie przed sądem

Podaj dalej

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze swoim działaniem po raz kolejny udowodnili, że nie pozwolą na jakąkolwiek formę łamania prawa. Po ukazaniu się filmu w mediach społecznościowych o mężczyźnie, który driftuje na rondzie przy Placu Wolności w Jaworze, podjęli intensywne działania zmierzające do ustalenia danych personalnych sprawcy. 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego został dziś „rozliczny” za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Niebawem za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 czerwca br. około godz. 19:30 na rondzie przy Placu Wolności w Jaworze. Na nagraniu opublikowanym wczoraj po południu w lokalnych mediach społecznościowych widać driftujący po rondzie samochód marki BMW. W tym czasie część aut próbujących przejechać przez skrzyżowanie oczekuje na wjazd, jednak nie decyduje się na podjęcie ryzyka. Po kilku okrążeniach „pirat drogowy” zjeżdża z ronda w kierunku ulicy Dąbrowskiego.

Już kilka godzin od publikacji nagrania jaworscy kryminalni ustalili dane personalne mężczyzny oraz miejsce jego pobytu. Sprawcą wykroczeń drogowych okazał się 27-letni mieszkaniec naszego powiatu. W rozmowie z policjantami mężczyzna przekazał, że wykonywał drift na drodze publicznej, bo po prostu lubi to robić. Jednak w żaden sposób nie może to tłumaczyć jego niebezpiecznej jazdy.

Okazało się, że drift na rondzie nie był pierwszym zatargiem z prawem 27-latka. Policjanci ustalili, że początkiem czerwca br. mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

27-latek usłyszał dziś dwa zarzuty z kodeksu wykroczeń. „Pirat drogowy” odpowie za stworzenie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wprowadzenie pojazdu w niekontrolowany poślizg boczny. Za tego typu wykroczenie sąd może orzec karę grzywny nawet do 3 tysięcy złotych. Natomiast za jazdę bez uprawnień mężczyźnie grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Jaworscy policjanci ostrzegają! Tego typu zachowania kierowców bez wątpienia są skrajnie niebezpieczne. Zgodnie z nowym taryfikatorem, w wielu przypadkach interwencje takie kończą się wysokimi mandatami lub mają swój finał w sądzie. Ten może orzec, nie tylko zdecydowanie wyższą grzywnę, ale i zadecydować o zakazie prowadzenia pojazdów.

 

POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News