„Dobrana” para, razem pili i razem stracili prawa jazdy

Niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem 43-letniego kierowcy bmw. Mężczyzna wyjeżdżając z posesji potrącił psa swojej partnerki. 44-letnia kobieta podczas podróży zastąpiła go za kierownicą mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Para straciła prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienie wolności.

„Dobrana” para, razem pili i razem stracili prawa jazdy
Podaj dalej

18 lipca, po godzinie 20:00 policjanci pełniący służbę na terenie Śniadowa otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy. Jak wskazali świadkowie kierowca bmw wyjeżdżając z posesji swojej partnerki potrącił jej psa. Świadkowie próbowali zatrzymać mężczyznę i zabrać mu kluczyki, niestety bezskutecznie. Relacjonujący zdarzenie dodali, że po przejechaniu kilku metrów, najprawdopodobniej też nietrzeźwa pasażerka wysiadła z auta i zabrała potrąconego psa. Nastepnie zamienili się miejscami i to kobieta dalej prowadziła pojazd. Mundurowi ustalili miejsce przebywania pary. Tam zastali dwie osoby oraz wskazane wcześniej bmw.

43-letni mężczyzna oraz 44-letnia kobieta przyznali, że brali udział w zdarzeniu opisanym przez świadków. 44-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego powiedziała mundurowym, że to jej pies został potrącony. Nie odniósł on jednak żadnych obrażeń i nie wymaga pomocy medycznej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jego partnerka natomiast ponad dwa promile. Oboje stracili prawa jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dodatkowo odpowie za potrącenie psa oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

POLICJA PODLASKA

Przeczytaj również