Cztery osoby zatrzymane po pościgu – kierowca po narkotykach i bez uprawnień, a w bagażniku skradziony towar

Zielonogórscy policjanci po pościgu zatrzymali czterech mieszkańców Lubina, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. W bagażniku przewozili skradzione towary z zielonogórskich sklepów, a kierujący nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków. Cała czwórka została zatrzymana i usłyszała zarzuty.

policja-mandat-mandaty
Podaj dalej

– We wtorek (31 stycznia) patrol zielonogórskiej drogówki kontrolował prędkość pojazdów na ulicy Wrocławskiej. W pewnej chwili urządzenie pomiarowe wskazało, że zbliżający się fiat jedzie zbyt szybko. Policjant wydał kierującemu polecenie zatrzymania pojazdu, jednak kierujący samochodem zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i po kilku minutach w Raculi zatrzymali pojazd. W samochodzie znajdowały się cztery osoby.

Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem metaamfetaminy. Przeszukanie samochodu przyniosło równie ciekawy rezultat – w pojeździe policjanci ujawnili nowe ubrania, buty i sprzęt elektroniczny, na który zatrzymani nie posiadali żadnych rachunków.

Trzech mężczyzn w wieku 34, 28 i 21 lat oraz 24-letnia kobieta znajdujący się w pojeździe zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Następnego dnia policjanci z Komisariatu II Policji ustalili, że ujawnione w aucie towary zostały skradzione w zielonogórskich sklepach. Okazało się także, że cała czwórka na bardzo „bogate” policyjne notowania i wielokrotnie była zatrzymywana za kradzieże sklepowe. Dwóch pasażerów fiata tipo ma także zatrzymane uprawnienia do kierowania samochodami. podaje zielonogórska policja.

W czwartek (2 lutego) wszyscy zatrzymani usłyszeli po trzy zarzuty kradzieży dokonanych wspólnie i w porozumieniu. 21-letni kierujący usłyszał ponadto zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Po wydaniu opinii przez biegłego mężczyzna usłyszy także zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Niezależnie od postępowania w sprawie popełnionych przez podejrzanych przestępstw, będą prowadzone postępowania o wykroczenia – kradzieży (cała czwórka) oraz przekroczenia dozwolonej prędkości i kierowania bez uprawnień (21-letni kierujący).

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, tak jak za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy. Kierowanie pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Zarzuty, które czwórka podejrzanych usłyszała w Zielonej Górze nie będą jedynymi. Policjanci z Komisariatu II są w trakcie zbierania informacji z innych jednostek Policji – prawdopodobnie cała czwórka kradła w innych miastach województw lubuskiego i dolnośląskiego.

POLICJA LUBUSKA

Przeczytaj również