Chciał zobaczyć jak to jest być zatrzymanym przez policję. W tym celu najpierw się spił, a potem zadzwonił na 112 - historia którą wymyślił wbija w fotel

Każdego dnia policjanci realizują wiele interwencji zgłaszanych na numer alarmowy 112. Niestety często zdarza się, że wzywani są bez uzasadnienia. Tak właśnie było w tym przypadku, kiedy pewien 44-latek, który nigdy nie był zatrzymany przez policję, bardzo tego zapragnął po zakrapianej alkoholem imprezie. Wymyślił więc, że ma ładunki wybuchowe i zadzwonił pod numer alarmowy 112. Mężczyzna, zgodnie ze swoim pragnieniem, został doprowadzony do policyjnej celi do wytrzeźwienia, bo był nietrzeźwy. Potem także doświadczył ukarania 500-złotowym mandatem.

Chciał zobaczyć jak to jest być zatrzymanym przez policję. W tym celu najpierw się spił, a potem zadzwonił na 112 – historia którą wymyślił wbija w fotel
Podaj dalej

Jak podaje policja warmińsko mazurska, w nocy z 25 na 26 września, funkcjonariusze dostali zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że ma przy sobie ładunki wybuchowe. Podał gdzie się znajduje, a później dzwonił jeszcze kilka razy i zmieniał swoją lokalizację. Policjanci ustalili, gdzie mężczyzna w rzeczywistości jest.

On sam przyznał, że widział wcześniej policjantów i celowo chował się w krzakach. Szybko okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, wracał z imprezy i sprowokował taką sytuację, bo jak sam przyznał chciał po prostu doświadczyć zatrzymania przez policję. I doświadczył. Policjanci zagwarantowali mu płatny nocleg do czasu wytrzeźwienia w komendzie. Za wywołanie niepotrzebnej czynności został ukarany mandatem 500 złotych.

Policja przestrzega podobnych „żartownisiów”, że oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, blokując telefon alarmowy uniemożliwiają połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb ratowniczych do fikcyjnego zgłoszenia jest marnowaniem ich czasu i powoduje, że w tym czasie nie mogą one być tam, gdzie taka pomoc jest realnie konieczna.

źródło: POLICJA WARMIŃSKO-MAZURSKA

Przeczytaj również