Bez pasów, za szybko, łamiąc przepisy przewoził poszukiwanych przez sąd. Dodatkowo narkotyki i inne wykroczenia - takiego "combo" nie było dawno

Bez pasów, za szybko, łamiąc przepisy przewoził poszukiwanych przez sąd. Dodatkowo narkotyki i inne wykroczenia - takiego "combo" nie było dawno

grupa speed policja

Podaj dalej

Rybniccy policjanci z grupy SPEED tym razem zatrzymali kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym pędził 116 km/h i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. 30-latek przewoził czwórkę pasażerów, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że dwaj z nich są poszukiwani przez sąd. Jak gdyby tego było mało, podczas przeszukania stróże prawa znaleźli środki odurzające.

Policjanci z rybnickiej grupy SPEED, patrolując ulicę Niepodległości, dostrzegli kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h w obszarze zabudowanym oraz wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Ponadto kierujący pojazdem, jak i pasażerowie, nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

policja-grupa-speed-cupra-leon

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 20-letni oraz 29-letni pasażerowie są poszukiwani przez sąd. Z kolei podczas przeszukania samochodu stróże prawa znaleźli woreczek strunowy ze środkami odurzającymi. Wszyscy zostali zatrzymani, a samochód odholowany na parking strzeżony.

Kierujący osobówką w czasie rozmowy z policjantami był pobudzony, rozbawiony i miał wyraźnie rozszerzone źrenice. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość narkotyków. Zatrzymano mu również prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia, policjanci nałożyli na wszystkich mandaty karne.

ŚLĄSKA POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News