4 tys. zł. mandatu, utrata prawa jazdy i 20 punktów karnych. Ten kierowca to chyba nowy "rekordzista"

4 tys. zł. mandatu, utrata prawa jazdy i 20 punktów karnych. Ten kierowca to chyba nowy "rekordzista"

4 tys. zł. mandatu, utrata prawa jazdy i 20 punktów karnych. Ten kierowca to chyba nowy „rekordzista”

Podaj dalej

W ostatnim czasie gdańscy policjanci wzięli udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszystkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i kierujących hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniom nie tylko kierujących pojazdami, ale także niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Gdańscy policjanci przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa poprzez uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych. Kontrole drogowe dotyczyły między innymi kierujących pojazdami, gdyż ich brawura często jest przyczyną zdarzeń, w których piesi tracą zdrowie, a nawet życie.

Kolosalny mandat, komplet punktów karnych i utrata prawa jazdy za jednym razem

W czasie trwania działań policjanci ujawnili 125 wykroczeń popełnianych przez kierujących. W 102 przypadkach kierujący przekroczyli prędkość w rejonie przejścia dla pieszych. Dla 3 kierujących zbyt szybka jazda zakończyła się utartą prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości. Jeden z piratów drogowych jechał z prędkością 122 km/h ul. Elbląska, na której dopuszczalna prędkość, to 50 km/h. Mężczyzna dodatkowo wyprzedził radiowóz na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli próbował się tłumaczyć i powiedział mundurowym, że chciał osuszyć samochód po wizycie na myjni.

Ten zabieg ostatecznie kosztował go utrata prawa jazdy, 20 punktami karnymi oraz mandatem w kwocie 4 tys. zł. Funkcjonariusze przyglądali się także zachowaniom pieszych. Wobec 33 osób w czasie działań zostały wyciągnięte konsekwencje za naruszenie obowiązujących je przepisów. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę 4 kierowcom samochodów oraz 2 rowerzystom, którzy prowadzili po pijanemu.

Podczas działań policjanci nałożyli łącznie 223 mandaty karne. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożenie uwagi, przestrzeganie przepisów, ostrożną jazdę i odpowiedzialne korzystanie ze szlaków komunikacyjnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News