17-latek jechał pijany i bez uprawnień. Policjantom tłumaczył, że najadł się czekoladowych baryłek z alkoholem

17-latek jechał pijany i bez uprawnień. Policjantom tłumaczył, że najadł się czekoladowych baryłek z alkoholem

Alkohol i kluczyki

Podaj dalej

Do 30 tysięcy złotych grzywny oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami grozi młodemu amatorowi jednośladu, którego jazda została przerwana przez policjantów mazowieckiej grupy SPEED. 17-latk nie dość, że nie posiadał uprawnień do jazdy motorowerem, to jeszcze był pod wpływem alkoholu. Mundurowym tłumaczył, że zjadł opakowanie baryłek z alkoholem.

Panująca w ostatnich dniach słoneczna pogoda sprzyja motocyklistom. Amatorzy jazdy na jednośladach od razu wyruszyli w drogę. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci mazowieckiej grupy SPEED ponownie wzięli pod „lupę” kierujących motocyklami. Mundurowi kontrolowali m.in. prędkość, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość podróżujących osób.

Ciekawe tłumaczenie…

W miniony piątek chwilę po godz. 12 w miejscowości Łosinno policjanci mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem. Kierujący motorowerem już od samego początku kontroli był zdenerwowany. Szybko wyszło na jaw, co jest powodem takiego zachowania. Po sprawdzeniu policyjnych systemach okazało się, że 17-letni mieszkaniec gminy Długosiodło nie posiada uprawnień do kierowania i nie powinien wyjeżdżać na drogi publiczne. Nie był to koniec problemów młodego mężczyzny. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że jest to on w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że kilkadziesiąt minut wcześniej zjadł baryłki z alkoholem.

Alco Blow

Zgodnie z nowelizacją przepisów ruchu drogowego mężczyźnie grożą surowe konsekwencje prawne i finansowe. Wyszkowscy policjanci przypominają, że każdemu zatrzymanemu kierowcy bez uprawnień sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo wymiar sprawiedliwości ma prawo nałożyć grzywnę sięgającą 30 tys. złotych. W przypadku kiedy kierowca zdecyduje się na jazdę w czasie obowiązywania sądowego zakazu wtedy odpowie za przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego za które grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci nieustannie apelują do motocyklistów. Przepuszczajmy na pasach przechodniów, pokażmy wszystkim, że motocykliści potrafią się zachować kulturalnie. Niektórzy motocykliści rzadko kiedy używają kierunkowskazów, co jest dużym lekceważeniem wobec kierowców samochodów, ale też i pozostałych użytkowników jednośladów. To samo dotyczy kwestii lusterek wstecznych – są po to, aby mieć świadomość, co dzieje się za nami. Wszyscy powinniśmy przewidywać sytuacje na drodze. Pamiętajmy również, aby za kierownicę wsiadać wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwym.

MAZOWIECKA POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News