Mistrzowie Polski w Rallye du Var

Mistrzowie Polski w Rallye du Var

Podaj dalej

Finałowa runda cyklu Rajdowych Mistrzostw Francji rozpocznie się w czwartek, 23 listopada. Dla nas będzie ona atrakcyjna również ze sportowego punktu widzenia, bowiem w imprezie wystartują utytułowani polscy kierowcy.

Organizatorzy dziewiątej rundy Rajdowych Mistrzostw Francji przygotowali dla uczestników trasę o łącznej długości ponad 565 kilometrów. W jej skład wejdzie czternaście odcinków specjalnych, a wszyscy zgłoszeni zawodnicy będą mieli do pokonania 186 kilometrów. Na wirtualnej liście zgłoszeń widnieje już ponad 160 załóg, które w przyszły czwartek przystąpią do rywalizacji o zwycięstwo.

Na trasie tegorocznego Rallye du Var nie zabraknie również polskich akcentów. Swój start we francuskiej imprezie zapowiedział bowiem mistrz kraju z zeszłego sezonu w klasie 4 i 2WD, Dariusz Poloński.

Powracamy na lazurowe wybrzeże aby zakończyć ten sezon i przejechać tym razem w całości ten bardzo wymagający rajd. W…

Publié par Dariusz Poloński sur mercredi 15 novembre 2017

W zeszłym roku Poloński pilotowany przez Balbinę Gryczyńską wycofali się z dalszych zmagań już po drugim odcinku specjalnym. Oprócz załogi, która we Francji będzie rywalizowała w klasie R2 za kierownicą Peugeota, w barwach zespołu Rallytechnology pojawi się jeszcze jeden zanany na krajowym podwórku zawodnik. Łukasz Habaj, który w w sezonie 2015 cieszył się z wywalczenia tytułu Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski, spróbuje swoich sił w starciu z najlepszymi. A będzie miał kogo ścigać, bowiem organizatorzy poinformowali, że swój udział zaanonsował sam Sebastien Loeb.

Tagi: Łukasz Habaj, Dariusz Poloński, Rallytechnology, Sebastien Loeb

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News