Mistrzowie

Mistrzowie

Podaj dalej

Organizatorzy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski opublikowali nieoficjalną klasyfikację generalną sezonu 2017. Zawodnicy swoje uwagi mogą zgłaszać do 10 listopada.

W piątek wieczorem na oficjalnej stronie internetowej cyklu został opublikowany dokument zawierający zbiorcze zestawienie wyników wszystkich kierowców startujących w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Kierowcy rywalizowali podczas sześciu zorganizowanych rund, zaczynając od Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Kolejno zawodnicy pojawiali się na starcie w Świdnicy, Rzeszowie, Dzusznikach-Zdroju oraz Wiśle. Finał sezonu miał miejsce w poprzedni weekend podczas Rajdu Grodzkiego.

W generalce najlepszy okazał się duet Robert Luty i Dariusz Gurdziołek. Mistrzowska załoga najprawdopodobniej nie będzie jednak mile wspominać ostatniej rundy cyklu, ponieważ już 250 metrów po starcie zaliczyła groźnie wyglądające dachowanie.

Rajd Grodzki OS1

Dzwon zalogi Elefant Rally Team! Nieszczęśliwie rozpoczęła się rywalizacja w 3. Rajd Grodzki dla załogi Robert LUTY/ Darek Gurdziołek! Załoga OK!

Publié par WRC News sur dimanche 29 octobre 2017

Nie przeszkodziło to jednak załodze Subaru Legacy dojechać do mety i w konsekwencji cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Za ich plecami sklasyfikowano Tomasza Grychtoła i Roberta Koisara, natomiast podium uzupełnili Piotr Zaleski pilotowany przez Jacka Gruszczyńskiego.

Oprócz klasyfikacji generalnej, wszystkie załogi przystąpiły do rywalizacji w pięciu zaproponowanych przez organizatora kategoriach. W FIA 1 bezkonkurencyjni okazali się Andrzej Wodziński i Marek Pawłowski. W drugiej grupie zwyciężył wspomniany wcześniej duet Grychtoł/Koisar, który wyprzedził Artura Burtana i Rafała Chronowskiego oraz Pawła Hoffmana i Marcina Barłogę.

Kategorię trzecią wygrali Zaleski/Gruszczyński przed Marcinem Grzelewskim i Krzysztofem Niedbałą oraz Jerzym Skrzypkiem i Bartłomiejem Barańskim. W FIA 4 pierwsze miejsce przypadło w udziale Lutemu/Gurdziołkowi, a kolejne Pawłowi Chojnackiemu i Ewie Habryn-Chojnackiej oraz kierowcy rywalizującemu pod pseudonimem Elefant i Ernestowi Kornobisowi.

W kategorii PZM 5 najlepiej poradzili sobie Krzysztof i Mateusz Głowala, którzy podczas Rajdu Grodzkiego podróżowali Mazdą 323 GTX.

Tytuł wicemistrza przypadł w udziale Arturowi Rowińskiemu i Magdalenie Tokarskiej. Na trzecim miejscu zmagania w sezonie 2017 ukończyła załoga Audi Quattro A2, Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz.

W klasyfikacji klubowej pierwsze trzy miejsca zajęły kolejno Automobilkluby Polski, Krakowski i Bielecki. Wśród zespołów sponsorskich najlepiej poradziły sobie M&C Historic Rally Team, GO+CARS Atlas Ward oraz ELEFANT Rally Team. Pełne, nieoficjalne wyniki są dostępne na stronie internetowej organizatora HRSMP pod tym linkiem.

Tagi: HRSMP

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News