Mistrzostwo świata lub plan "B"

Mistrzostwo świata lub plan "B"

21 interakcji
Mistrzostwo świata lub plan „B”

Podaj dalej

Max Verstappen ujawnił, że ma „plan B” na wypadek, gdyby współpraca Hondy i Red Bulla nie poszła zgodnie z planem.

Udany konstrukcyjnie samochód i niekonkurencyjny silnik to zmora każdego kierowcy Formuły 1. Boleśnie w tym sezonie przekonali się o tym Max Verstappen oraz Daniel Ricciardo. W bolidach kierowców Red Bull Racing kompletnie nie sprawdziły się jednostki Renault, przez co kierowcy oraz zespół stracili wiele cennych punktów.

Ekipa z Milton Keynes rozpocznie od sezonu współpracę z Hondą. Szefowie Red Bulla twierdzą, że Japończycy w tej chwili dysponują lepszym silnikiem niż Renault, jednak Holender woli dmuchać na zimne i już teraz opracował plan „B” na wypadek fiaska tej współpracy.

Max Verstappen, Red Bull: W roku 2020 nasz projekt ma walczyć o tytuł. Jeśli tak się nie stanie, to zawsze mam „plan B”.

Kontrakt Verstappena z Red Bullem wygasa wraz z końcem 2020 roku. Jeśli Holender poczuje, że dotychczasowy pracodawca nie jest w stanie zapewnić mu zwycięskiego samochodu, to będzie mógł szukać swojej szansy w innych zespołach. Tym bardziej, że po sezonie 2020 kończą się kontrakty Lewisa Hamiltona w Mercedesie i Sebastiana Vettela w Ferrari.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News