Mistrz w Czechach?

Mistrz w Czechach?

Podaj dalej

Łukasz Habaj po zrealizowaniu swojego celu, jakim było zdobycie mistrzostwa Polski, przyznaje, że w świetle ostatnich wydarzeń rozważa delikatną zmianę środowiska.

RSMP_Dolnoslaski2015_JakubNazim-565

Zawodnik eSKY.pl Rally Team przyznaje, że okres posezonowy, który właśnie się zaczyna, będzie dla niego czasem na podjęcie decyzji dotyczącej swojej przyszłości. Kwestia odwieszenia kasku na kołek oczywiście nie wchodzi w rachubę, jednak Habaj rozważa znalezienie nowego celu i wyzwania.

Pojawił się plan wystartowania w mistrzostwach Czech – komentuje. W Czechach jest bardzo mocna liga, super rajdy i ciekawe oesy. Stanowiłoby to dla mnie atrakcyjne wyzwanie, tym bardziej, że w Polsce rywalizuję już od lat i każdy rajd znam już całkiem nieźle. U naszych południowych sąsiadów zetknąłbym się z czymś nowym.

Habaj, zapytany o to, czy na ostateczną decyzję będą miały wpływ zmiany na naszym rajdowym podwórku, odpowiedział: – Nowy format rozgrywek w Polsce przypadł mi do gustu, jest bardzo kompaktowy i odpowiada dzisiejszym realiom, dlatego to raczej nie będzie miało większego wpływu na mój wybór.

Co prawda niebiesko-czerwonej Fiesty R5 w składzie Łukasz Habaj i Piotr Woś nie zobaczymy podczas zbliżającego się wielkimi krokami Rajdu Barbórka, choć ewentualne przenosiny do Czech nie koniecznie będą oznaczały całkowite pożegnanie z polskimi oesami. Bardzo chciałbym pojechać jedną, może dwie rundy w Polsce. To będzie jednak uzależnione od kalendarza i budżetu. Obecnie najważniejsze jest określenie kolejnych priorytetów. Muszę mieć jasno obrany cel i walczyć o końcowy rezultat – zakończył Łukasz, który położył nacisk na to, że nie skreśla całkowicie podjęcia próby obrony tytułu mistrza Polski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News