Mistrz świata jedzie po swoje

Mistrz świata jedzie po swoje

Mistrz świata jedzie po swoje

Podaj dalej

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy na drugiej sobotniej pętli wysunęli się na prowadzenie w Rajdzie Meksyku pewnie zmierzają po swoje czwarte zwycięstwo w amerykańskiej rundzie mistrzostw świata.

Załoga M-Sport Ford wypracowała ponad półminutową przewagę nad Krisem Meeke i Paulem Nagle. Podium uzupełniają liderzy po piątkowym etapie Dani Sordo i Carlos Del Bario. Na 14. próbie Guanajuatito Hiszpanie złapali kapcia i zanotowali 30-sekundową stratę.

O wiele większego pecha mieli Sebastien Loeb i Daniel Elena – liderzy rajdu do 14. oesu. To właśnie na Guanajuatito 9-krotni mistrzowie świata musieli się zatrzymać, aby zmienić koło. To oznaczało spadek na 5. miejsce.

Za czołową piątką plasują się aktualni liderzy klasyfikacji WRC Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+ 4:44,6). Kolejne miejsca zajmują już kierowcy WRC 2 – stawce przewodzi aktualny mistrz świata w tej kategorii Pontus Tidemand.

W dzisiejszym programie znajdują się tylko trzy odcinki specjalne. Pierwsza załoga przystąpi do rywalizacji chwilę po godz. 15.00 polskiego czasu. Zwycięzcę trzeciej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata poznamy tuż po godz. 20.00.

Tagi: WRCRajd Meksyku, Ford, Ford Performance 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News