Mistrz Polski zainteresowany tylko obroną tytułu

Znany i lubiany przez polskich kibiców, w końcu to tutaj rozgrywały się najważniejsze chwile w karierze Roberta Kubicy, już w najbliższy weekend stanie się areną zmagań mistrzostw Polski Kia Platinum Cup rozgrywanych w towarzystwie prestiżowej serii WTCR.

Mistrz Polski zainteresowany tylko obroną tytułu
Podaj dalej

Każdy z zawodników otrzyma zupełnie nową konstrukcję, dzięki czemu szanse na zwycięstwa będą jeszcze bardziej wyrównane, niż przed rokiem. Na Węgrzech, już w ten weekend, nie zabraknie także obecnego mistrza Polski – Kamila Serafina, który jasno deklaruje, że interesuje go tylko walka o obronę tytułu.

Ten sezon będzie dla mnie nieco inny, ponieważ teraz każdy chce mnie pokonać w myśl zasady: „bij mistrza”. Nie wywieram jednak na sobie większej presji i nie czuję dodatkowego ciśnienia w związku z tym, że jestem mistrzem Polski Kia Platinum Cup – zapowiada zawodnik ze Szczecina.

W tym roku wszyscy będą mieli równe szanse i każdy z nas zaczyna od zera, ponieważ otrzymamy zupełnie nowe samochody, wyposażone w lepsze zawieszenie, hamulce i opony, co zagwarantuje jeszcze bardziej zaciętą rywalizację – mówi Serafin o nowych Kia Picanto, które dzięki silnikowi o pojemności 1248cm3 będą napędzały tegoroczną walkę o tytuł równymi 100 KM.

– W tym roku nie ma faworytów, a stawka będzie bardzo konkurencyjna. Będę walczył o każdy punkt. Moja taktyka na ten sezon zależy w głównej mierze od konkurentów i tego, jak ułoży się rywalizacja. Zobaczymy, co będę w stanie zrobić. Moim celem zawsze są zwycięstwa i celuję w mistrzostwo. Ten plan się nigdy nie zmieni. Cała strategia startów będzie korygowana na bieżąco. Przed pierwszym wyścigiem, nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę miał przewagę, co zapowiada niesamowity rok – dodał Serafin.

Tagi: Kia Platinum CupPlatinumOrlen OilKiaHungaroring

 

Przeczytaj również