Mikołajki za burtą

Mikołajki za burtą

Podaj dalej

Światowa Rada Sportu Motorowego FIA spotkała się dzisiaj w Paryżu, aby oficjalnie zatwierdzić zmiany w regulaminach oraz kalendarze wydarzeń na nadchodzący rok. Rajdowe Mistrzostwa Świata nadal będą liczyły 13 rund. Niestety zabraknie w nim Polski. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Turcja położyła na stół o 2 miliony euro więcej niż Polski Związek Motorowy… 

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Jeana Todta, który odniósł się do trudnej sytuacji mieszkańców Meksyku oraz Portoryko. Prezydent FIA, w imieniu całej organizacji złożył wyrazy współczucia przedstawicielom pokrzywdzonych krajów.

Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do części głównej obrad, których celem było zatwierdzenie kalendarza wydarzeń na rok 2018 oraz przedstawienie ewentualnych zmian w regulaminach. Jedną z najważniejszych korekt w stosunku do poprzedniego sezonu, było przyznanie Turcji prawa do organizacji rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Poprzednio kraj ten gościł najszybszych zawodników w 2010 roku. Z naszego punktu widzenia smutną informacją było wykluczenie Polski z możliwości organizacji imprezy tej rangi w nadchodzącym sezonie.

Tymczasowy kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata zatwierdzony w Paryżu obejmuje:

28 stycznia Rajd Monte Carlo
18 luty Rajd Szwecji
11 marca Rajd Meksyku
8 kwietnia Rajd Korsyki
29 kwietnia Rajd Argentyny
20 maja Rajd Portugalii
10 czerwca Rajd Włoch
29 lipca Rajd Finlandii
19 sierpnia Rajd Niemiec
16 września Rajd Turcji
7 października Rajd Wielkiej Brytanii
28 października Rajd Hiszpanii
18 listopada Rajd Australii

 

Oprócz zatwierdzenia kalendarza startów, podjęto m.in. decyzję o anulowaniu rozporządzenia dotyczącego wprowadzenia zmian w skrzyniach biegów samochodów R5. Powodem takiego działania był nadmierny koszt zastosowania omawianych korekt. Kolejne zebranie komisji odbędzie się 6 grudnia w Paryżu.

Tagi: WRC, FIA, Rajd Polski

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News