Mikkelsen w Citroenie na Sardynii!

Mikkelsen w Citroenie na Sardynii!

Podaj dalej

Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team zaskoczył dziś wszystkich i zmienił skład swojego teamu na nadchodzący Rajd Sardynii, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca. Nową załogą ekipy będzie para Andreas Mikkelsen / Anders Jaeger. Ich bronią będzie Citroen C3 WRC z numerem 9.

Kiedy francuska ekipa powróciła do mistrzostw świata z zespołem fabrycznym, głównym celem było wygrywanie rajdów. Triumfy miały być naturalną sprawą dla nowego C3 WRC. Niestety, rzeczywistość wyglądała zgoła odmiennie. Co prawda Kris Meeke wygrał Rajd Meksyku, jednak jedno zwycięstwo nie może zmazać plamy z pozostałych imprez.

Andreas Mikkelsen: To, że poszukiwałem miejsca w fabryce WRC od końca roku 2016 nie było tajemnicą. Z tego też względu jestem niezwykle zadowolony z faktu, że mogę dołączyć do Citroena podczas Rajdu Sardynii. Ten zespół ma niesamowite tradycje w rajdach, więc to czysta przyjemność jeździć dla nich. C3 WRC udowodniła już swój potencjał wygrywając pierwszy szutrowy rajd w kalendarzu. Na ten moment nie mogę się doczekać testów i startu. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

Citroen Racing potwierdziło już, że Stephane Lefebvre powróci do C3 WRC podczas Rajdu Polski.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News