Mikkelsen w WRC już od Rajdu Portugalii?

Mikkelsen w WRC już od Rajdu Portugalii?

Mikkelsen w WRC już od Rajdu Portugalii?

Podaj dalej

Jak podaje do informacji portal motorsport.com, w najbliższy piątek na portugalskich szutrach Hyundaia i20 WRC testować będzie Andreas Mikkelsen. Jeśli wszystko ułoży się po myśli obydwu stron, Norweg może dołączyć do zespołu od Rajdu Portugalii włącznie.

Menedżerowie Mikkelsena prowadzili negocjacje z Toyotą, Hyundaiem i Citroenem, a teraz w rajdowym światku mówi się o tym, że może dojść do podpisania umowy w przeciągu następnego tygodnia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia wydawało się, że Norweg jest najbliżej złożenia podpisu na umowie z Toyotą, mając zastąpić Juho Hanninena, nie potrafiącego odnaleźć optymalnej formy od rozpoczęcia sezonu 2017.

Teraz wszystko jednak obróciło się o 180 stopni, a Hyundai zaprosił Mikkelsena na testy przed zbliżającym się Rajdem Portugalii, które będą miały miejsce w najbliższy piątek.

Dla Norwega będzie to pierwsza okazja do poprowadzenia samochodu WRC w specyfikacji 2017 od testów Polo R WRC przeprowadzanych jeszcze w zeszłym roku.

Były kierowca Volkswagena nie chciał szerzej komentować tych planów, jednak zdradził: – Mam nadzieję, że wkrótce uda się nam coś zorganizować. Rozmawiamy z wszystkimi zespołami, ale nie chodzi nam tylko o ten, czy przyszły rok – myślimy o przyszłości w ogóle. Wszystko wygląda pozytywnie, mogę tylko powiedzieć, że jest dużo lepiej niż podczas ostatnich rozmów na etapie Rajdu Szwecji – powiedział Norweg.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News