Mikkelsen na zakończenie

Mikkelsen na zakończenie

Podaj dalej

Andreas Mikkelsen wygrał dla Volkswagena ich ostatni rajd w mistrzostwach świata za sprawą swojego triumfu w kończącej sezon Australii.

fot. Volkswagen
fot. Volkswagen

Przed ostatnim dniem rywalizacji Norweg miał dwie sekundy przewagi nad Ogierem, jednak świetna jazda podczas pierwszej niedzielnej pętli pozwoliła mu na powiększenie przewagi do kilkunastu oczek. Czterokrotny już mistrz świata wygrał co prawda ostatnie dwa oesy, w tym Power Stage jednak nie wystarczyło to, aby przeszkodzić Mikkelsenowi w triumfie podczas całego rajdu.

Trzecie miejsce przypadło Thierremu Neuvillowi z Hyundaya – przed jego kolegami zespołowymi, Paddonem oraz Sordo. Warto wspomnieć, że Nowozelandczyk jeszcze na początku trzeciego etapu liczył się w walce o zwycięstwo jednak wszystko przepadło przez kapcia. Czołową dziesiątkę uzupełnili Tanak, Lappi, Latvala oraz Bertelli.

W WRC 2 triumfował wspomniany wcześniej Lappi, który wbił się także to punktowanej dziesiątki generalki. Podium uzupełnili Nicolas Fuchs oraz Hubert Ptaszek. Polak wraz z Maćkiem Szczepaniakiem już wczoraj znaleźli się na wysokim trzecim miejscu i podczas ostatniego dnia rywalizacji notowali czasy w czołowej top 3.

fot. The Ptock
fot. The Ptock

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News