Mikkelsen kontroluje przewagę

Mikkelsen kontroluje przewagę

Podaj dalej

Poranna sobotnia pętla Rajdu Portugalii już za nami. W klasyfikacji WRC 2 sytuacja wygląda dzisiaj bardzo spokojnie. Andreas Mikkelsen kontroluje swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, a pozostali biją się o oesowe zwycięstwa. Bardzo dobre tempo od rana prezentują Polacy – Hubert Ptaszek i Łukasz Pieniążek.

OS10 Vieira do Minho 1 – 17.43 km

Pierwsza próba dnia przyniosła niespodziankę. Andreas Mikkelsen nie wygrał odcinka specjalnego. Norweg był na mecie drugi, 0,5 s. za zwycięzcą – Teemu Suninenem. Odcinkowe podium uzupełnił Eric Camilli. Bardzo dobre tempo od samego rana prezentował Brytyjczyk Gus Greensmith, w pierwszej piątce zmieścił się jeszcze Pontus Tidemand. Bardzo dobrym czasem popisał się Hubert Ptaszek, który zajął miejsce 7. Łukasz Pieniążek musiał zadowolić się pozycją 16., jednak dla niego oznaczało to awans na 8. miejsce w generalce po problemach Maxa Vatanena.

OS11 Cabeceiras de Basto 1 – 22.30 km

Sytuacja w WRC 2 wyglądała mniej więcej tak, że Andreas Mikkelsen postanowił szanować swoją sporą przewagę I opony, gdyż Norweg zajął tu 3. miejsce. Próba po raz kolejny padła łupem Teemu Suninena, na drugim miejscu dojechał Pontus Tidemand. Na 4. pozycji, tuż za wicemistrzem świata na mecie zameldował się Hubert Ptaszek. Łukasz Pieniążek był 11., tuż za Francuzem Yoannem Bonato.

OS12 Amarante 1 – 37.55 km

Na ostatniej próbie pętli ex-aequo najlepszy czas wykręcili Andreas Mikkelsen i jego kolega z teamu Skoda Motorsport – Pontus Tidemand. Kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci M-Sportu – Teemu Suninen oraz Eric Camilli. Najlepszym z reszty był Hubert Ptaszek. Reprezentant Orlen Teamu podczas całej pętli prezentował dziś fantastyczne tempo. Łukasz Pieniążek dojechał na 14. pozycji.

Klasyfikacja generalna

Po 12 odcinkach specjalnych Rajdu Portugalii na spokojnym prowadzeniu w klasie WRC 2 znajduje się Andreas Mikkelsen. Na ten moment jego przewaga nad drugim Pontusem Tidemandem wynosi 1:09,8. Trzeci Teemu Suninen traci 5,9 s. do Szweda. Na bardzo dobrym 8. miejscu znajduje się Łukasz Pieniążek, jednak z każdym odcinkiem specjalnym zbliża się do niego Eric Camilli i należy się spodziewać, że podczas drugiej pętli Francuz będzie kontynuował swój marsz w górę tabeli. Hubert Ptaszek jest 12.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News