Mikkelsen dołącza do Hyundaia!

Mikkelsen dołącza do Hyundaia!

Mikkelsen dołącza do Hyundaia!

Podaj dalej

Dziś rano pisaliśmy o potencjalnej bombie transferowej Citroena, która za sprawą ruchu, jaki wykonał team Hyundaia, staje się jeszcze bardziej prawdopodobna. Począwszy od Rajdu Katalonii do zespołu z Alzenau dołączy bowiem Andreas Mikkelsen.

Norweg w zbliżającej się rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata zastąpi Haydena Paddona, a na pozostałe dwie rundy (Rajd Wielkiej Brytanii i Rajd Australii) ma przejąć samochód Daniego Sordo.

Były kierowca Volkswagena w tym roku trzykrotnie wystartował za kierownicą Citroena C3 WRC, legitymując się najlepszym rezultatem w postaci 2. miejsca w swoim ostatnim występie w Rajdzie Niemiec.

Sezon 2017 nie był najlepszym okresem w rajdowej karierze Haydena Paddona. Sam Nowozelandczyk przyznał niedawno, że odpuści pozostałe rajdy sezonu.

Michel Nandan, szef Hyundaia skomentował z kolei, że strata 64 punktów do M-Sportu wymagała podjęcia konkretnych działań.

To nie było łatwe, choć w naszym odczuciu konieczne. Chcemy liczyć się w walce o mistrzowski tytuł do samego końca – powiedział Nandan. Rozmowy z Andreasem prowadziliśmy od chwili, w której ten został bez fotela kierowcy, jednak nie mogliśmy mu nic zaoferować, gdyż nasz skład był ustalony.

 – Jednakże, straciliśmy teraz kontakt z M-Sportem i zdecydowaliśmy się na ponowną ocenę naszych decyzji.

 Przeprowadziliśmy szczerą dyskusję z wszystkimi trzema naszymi załogami i poinformowaliśmy je o naszej decyzji. Podjęliśmy decyzję o składzie na Rajd Katalonii, jednak wciąż zastanawiamy się nad Walią i Australią – dodał.

Tagi: Rajd Katalonii, WRC, Citroen, Hyundai, Mikkelsen

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News