Miikka Anttila bije rekord mistrzostw świata!

Miikka Anttila bije rekord mistrzostw świata!

Miikka Anttila bije rekord mistrzostw świata!

Podaj dalej

Miikka Anttila, pilot Jariego-Mattiego Latvali zostaje na Korsyce oficjalnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem w historii Rajdowych Mistrzostw Świata. Dla Fina jest to 197 start w najwyższej kategorii, a więc pokonuje o 1 występ dotychczasowego lidera, Carlosa Sainza.

Miikka Anttila: – Rozpoczynając moją przygodę z rajdami nigdy bym nie pomyślał, że pewnego dnia będę dzierżył rekord w liczbie startów w WRC z 197 rajdami na moim koncie. To niesamowite i szalone w jednym momencie, a ja nie jestem gotowy, aby przestać! – napisał na swoim twitterowym koncie Anttila, którego pierwszy udokumentowany start w mistrzostwach świata to rok 1999 i jego domowy Rajd Finlandii, gdzie wspólnie z Janne Tuohino zajęli 8. miejsce w Fordzie Escorcie WRC.

Jeśli chodzi o kolejne pozycje w rankingu liczby startów, to dzięki stronie ewrc-results dowiadujemy się, że na drugim miejscu z 196 startami jest Carlos Sainz, zaś podium z 188 występami uzupełniają ex-aequo Petter Solberg oraz kolejny pilot, Marc Marti. Co ciekawe, szóste miejsce z 186 startami to Jari-Matti Latvala, który jednocześnie jest najwyżej sklasyfikowanym spośród kierowców nadal startujących w WRC.

Panu Anttili życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych co najmniej 197 występów. Oby Sisu zawsze było z tobą Miikka! Hyvää syntymäpäivää!

Tekst: Kamil Wrzecionko

Tagi: Rajd Korsyki, WRC, Tour de Corse

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News