Mieszane nastroje u Polaków

Mieszane nastroje u Polaków

Podaj dalej

Za nami 12-godzinny wyścig zaliczany do cyklu 24H Endurance Series na torze Red Bull Ring. Doskonale spisały się polskie załogi ekipy Forch Racing powered by Olimp, jednak z różnych względów, będą wspominać tę rundę z mieszanymi nastrojami.

Pierwsza z załóg – Robert Lukas, Patrick Eisemann, Zeljko Drmic zakończyła wyścig na 2. miejscu w klasie A6-Pro i 5. w klasyfikacji generalnej.

Humory polskich kibiców mogły być jeszcze lepsze, kiedy to na pierwszym miejscu w klasie 991 dojechało Porsche 991 GT3 Cup w składzie Piotr Parys, Robert Lukas, Igor Waliłko, Christopher Bauer. Radość ta nie trwała jednak długo, bo już po zakończeniu wyścigu wykryto nieprawidłowości w ich samochodzie i został on wykluczony z wyników.

Wyścig padł ostatecznie łupem załogi Daniel Allemann, Ralf Bohn, Robert Renauer, Alfred Renauer. Porsche 991 GT3 R teamu Herberth Motorsport prowadziło praktycznie od samego początku i zbudowało sobie bardzo solidną przewagę.

Następny w kalendarzu 24H Series znajduje się 24-godzinny wyścig na torze Paul Ricard we Francji. Zawodnicy zaczną rywalizować tam już 5 maja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News