Międzynarodowe spotkanie na Łotwie

Międzynarodowe spotkanie na Łotwie

Podaj dalej

22 lipca wystartuje kolejna edycja popularnego Rally Latvia. Impreza będzie w tym roku 4. rundą Rajdowych Mistrzostw Łotwy i 3. rundą Rajdowego Pucharu Bałtyku. Na starcie nie zabraknie lidera cyklu – Kalle Rovanpery, który będzie musiał zmierzyć się tutaj z międzynarodową konkurencją.

Młody Fin jest liderem mistrzostw Łotwy. Po 3 rajdach ma przewagę w wysokości 10 punktów nad Nikolayem Gryazinem i aż 64 nad Ralfsem Sirmacisem. Wydaje się, że przymierzany do mistrzostw świata zawodnik jest tutaj głównym faworytem do zwycięstwa podczas nieobecności Gryazina. Janis Baumanis wystartuje w Mitsubishi Mirage Proto, Ralfs Sirmacis zasiądzie za kierownicą BMW 320i E36, Oliver Solberg poprowadzi Peugeota 208 R2, a doskonale znany z Rallycrossowych Mistrzostw Świata Reinis Nitiss posmakuje tym razem rajdowego rzemiosła w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Organizator przygotował dla zawodników 14 prób o łącznej długości 128 km. Zabawa rozpocznie się w sobotę, 22 lipca o godzinie 13:15 od OS1 Bikernieki Track Stage 1. Tego samego dnia na załogi czeka jeszcze 6 odcinków specjalnych, co utworzy nam pętlę o długości 56 km. W niedzielę rozegrane zostaną kolejne próby, w tym kończący zmagania Paralel Stage Bikernieki Track o godzinie 17:30.

Kalle Rovanpera jest również liderem cyklu Baltic Rally Trophy. Czyżby ten weekend mógł się dla niego zakończyć podwójną zdobyczą?

Tagi: Rovanpera Mistrzostwa Łotwy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News