Międzynarodowe pojedynki w Holjes

Międzynarodowe pojedynki w Holjes

Podaj dalej

Już dzisiaj o godzinie 14:00 rozpocznie się pierwsza sesja kwalifikacyjna podczas 7. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata na szwedzkim Holjes Motorstadion. RX Szwecji jest co roku jedną z najważniejszych imprez, przy trasie można spotkać około 50 tysięcy osób!

Już w pierwszym biegu wystartuje dwóch faworytów do końcowego triumfu – Andreas Bakkerud oraz Petter Solberg. Trzyosobową stawkę uzupełnia tutaj Herve Lemonnier. W drugim wyścigu zmierzy się ze sobą trzech Szwedów – Oliver Eriksson, Timmy Hansen, Johan Kristoffersson oraz przybysz z Węgier – Csucsu.

Pierwszym biegiem w pełnym składzie będzie ten trzeci w kolejności. Tam o zwycięstwo powalczą Janis Baumanis, Kevin Hansen, Reinis Nitiss, Timur Timerzyanov oraz Kevin Eriksson. Czwarty wyścig to starcie dwóch Francuzów – Sebastiena Loeba i JB Dubourga. W walce o czołową pozycję postarają się im przeszkodzić Ken Block, Timo Scheider i Sebastian Eriksson. W ostatniej gonitwie pierwszej kwalifikacji zmierzą się ze sobą Guy Wilks, zastępujący Mattiasa Ekstroma Per-Gunnar Andersson oraz trzech Finów – Joni-Pekka Rajala, Toomas Heikkinen oraz Niclas Gronholm.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News