Michelin Pilot Sport 4 SUV numerem 1 w testach Dekry i TUV

Michelin Pilot Sport 4 SUV numerem 1 w testach Dekry i TUV

Podaj dalej

Francuska marka Michelin zaprezentowała najnowszą oponę „Pilot Sport 4 SUV”. Produkt mający rajdowe i wyścigowe geny doczekał się swojej odmiany dla co raz bardziej popularnych i mocniejszych samochodów typu SUV.

Bezpośrednim przełożeniem wiedzy zdobytej w sportach motorowych jest linia Pilot Sport Range. Co ciekawe, opona stosowana w Formule E ma wręcz ten sam bieżnik, co drogowy Pilot Sport. To ogumienie z najwyższej półki, po które sięgają ludzie ceniący sobie precyzję prowadzenia samochodu. Produkt ten charakteryzuje się także przyczepnością zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Pilot Sport 4 SUV ma zapewniać swoim użytkownikom maksymalne wrażenia z jazdy, oferując komfort i precyzję prowadzenia. W testach niemieckich organizacji – Dekry i TUV to opona nr 1 pod względem sterowności na suchej i mokrej nawierzchni.

Cechą charakterystyczną całej linii „Pilot Sport” jest niespotykana dotąd „inteligencja”. Opona należy do najbardziej ekstremalnych odmian sportowego ogumienia. Dlatego w teorii nie powinna nadawać się do jazdy na mokrej nawierzchni, a jej żywotność powinna być niewielka. Nic bardziej mylnego.

Testy przeprowadzane przez TUV i Dekrę pokazują, że Pilot Sport 4 SUV ma najlepsze wyniki w hamowaniu na mokrej i suchej nawierzchni. Jest także numerem 1 pod względem trwałości. Tym samym, w porównaniu do swoich konkurentów, użytkownicy opony Pilot Sport 4 SUV będą mogli pokonać dystans większy o średnio 25%.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News