Michael Schumacher przeniesie się na Majorkę do willi prezesa Realu Madryt za 30 mln euro

Michael Schumacher przeniesie się na Majorkę do willi prezesa Realu Madryt za 30 mln euro

56 interakcji
Michael Schumacher przeniesie się na Majorkę do willi prezesa Realu Madryt za 30 mln euro

Podaj dalej

Pozostający w ciężkim stanie zdrowia – siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher wkrótce tymczasowo zamieni swój dom w Szwajcarii na luksusową willę na hiszpańskiej Majorce.

O przenosinach Niemca donosi szwajcarski magazyn L’Illustre. Na jego łamach cytowana jest burmistrz miasta Andratx, Katia Rouarch, która oficjalnie mogła potwierdzić, że Michael Schumacher przybędzie na Majorkę. Transport zwycięzcy 91 grand prix Formuły 1 zostanie przeprowadzony pod ścisłą ochroną, aby był niedostępny dla paparazzi.

Posiadłość została zakupiona za 30 mln euro przez żonę kierowcy, Corinnę Schumacher od samego prezesa piłkarskiego klubu Real Madryt. Florentino Perez bywał tam od 2005 r., ale od 6 lat, gdy zmarła jego żona Maria przestał odwiedzać wyspę i rezydencję o powierzchni 3 tysiecy metrów kwadratowych (dodatkowo ogród ma 5 razy większą powierzchnię). Zlokalizowana na cyplu posiadłość jest otoczona wysokimi murami, a lądowisko dla helikoptera osadzono pośród gęstych palm dla najwyższego poziomu dyskrecji.

fot. Starpress/Wenn.com

Według szwajcarskiego magazynu ten kierunek został wybrany nieprzypadkowo. Michael Schumacher zazwyczaj spędzał wakacje właśnie na Majorce, a jego brat Ralf potrafił przebywać tam przez większą część roku. Dodatkowo Andratx, które od Palma de Mallorca dzieli około 20 minut jazdy, to wyjątkowo przyjazne Niemcom miasto, ponieważ mieszka ich tam ok. 3500. Jednocześnie nie ma planów sprzedaży dotychczasowego domu w Gland, który jest bardzo dobrze przystosowany do opieki nad posiadaczem wielu rekordów F1.

Jaki jest stan zdrowia Schumachera?

Szwajcarski magazyn nie przytacza niestety żadnych nowych wieści na temat zdrowia Schumachera, którego od wypadku nie widziano publicznie. Informacje o nim ma jedynie najbliższa rodzina. Brak nowych wieści sugeruje, że niestety nadal stan Niemca jest bardzo ciężki, według plotek – wegetatywny i nigdy już nie powróci do normalnego, samodzielnego życia.

fot. Getty Images

Michael Schumacher uległ poważnemu wypadkowi 29 grudnia 2013 r. podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach (w Meribel). Z urazem głowy przetransportowano go do szpitala w Grenoble, gdzie przeszedł dwie operacje ratujące życie. Przez ponad pół roku pozostawał w śpiączce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News