Miał 16 kategorii prawa jazdy. I wszystkie stracił

Miał 16 kategorii prawa jazdy. I wszystkie stracił

Podaj dalej

Kompletnie pijany 64-latek wjechał w budynek gospodarczy w gminie Bartoszyce. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierowca miał w organizmie 2 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy, a miał uprawnienia na wszystkie możliwe pojazdy

Jak podaje portal brd24, „rekordzista”. 64-latek z gminy Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie) posiadał wszystkie możliwe kategorie prawa jazdy w Polsce. Miał aż 16 uprawnień. Wszystkie stracił, gdy osobowym fordem wybrał się w pijacką przejażdżkę po wsi. Najpierw na drodze przed nim musiał uciekać jeden z kierowców, potem na zakręcie wypadł z trasy i rozbił osobowego forda o budynek gospodarczy.

Świadek kolizji podbiegł, by sprawdzić, czy kierowcy nic się nie stało. Gdy poczuł od niego mocną woń alkoholu, zabrał mu kluczyki. Zawiadomieni policjanci po przybyciu na miejsce zbadali 64-latka alkomatem. Miał niecałe 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za naruszenie przepisów drogowych i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu będzie odpowiadał przed sądem.

źródło: brd24.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News