Zdjęcia spalonego Ferrari są uderzające. 80 luksusowych i unikatowych samochodów, zginęło w płomieniach za sprawą podpalacza

Zdjęcia spalonego Ferrari są uderzające. 80 luksusowych i unikatowych samochodów, zginęło w płomieniach za sprawą podpalacza

Podaj dalej

Są tragedie, których motoryzacyjny internet nie zapomina. Bez wątpienia jest nią pożar 80 luksusowych, w tym unikatowego Ferrari,  przechowywanych na wsi w bogatej wiosce Over Peover w hrabstwie Cheshire(UK).

Dwa budynki gospodarcze, które przekształcono  w ogromne garaże przy Chelford Lane, zostały celowo podpalone. Uważa się, że jeden z samochodów zniszczonych w pożarze miał wartość  3 milionów funtów.

Detektywi uważają, że pożar samochodów nie był przypadkowy

Trzy miesiące temu, 14 grudnia o godzinie 22:17 policja otrzymała wezwanie do wielkiego pożaru w dwóch budynkach gospodarczych w Chelford Lane, Over Peover.
Uderzające zdjęcia pokazują ogrom  zniszczeń dokonanych przez pożar, który przedarł się przez stodoły i rozebrał budynek  do ramy.

Wśród doszczętnie zniszczonych samochodów były rzadkie modele Ferrari, Porsche, Lamborghini i Jaguar. Według dziennikarzy najcenniejszy egzemplarz wart był 4 miliony dolarów. Zakłada się, że  to LaFerrari, wyprodukowany w zaledwie 499 egzemplarzach.

pożar luksusowych samochodow UK2
www.dailymail.co.uk

Właściciel był całkowicie zdruzgotany utratą Ferrari

Większość  egzemplarzy tej kolekcji  była klasyczna, a niektóre były prawie jedyne w swoim rodzaju. Właściciel  trzymał LaFerrari w ramach finansowego zabezpieczenia. Reszta spalonych samochodów nie była już aż tak cenna, choć było wśród nich kilka unikatowych.

Szacuje się, że z dymem poszły między innymi:

Aston Martin AMV12S, Zagato
BMW M2
Fiat 695 Biposto
Ferrari : 250 GTE, 355 Fiorano Handling pack, 360 Spider,  599GTO,  F12tdf, GTC4 Lusso, Pista (Red one), 812SF
Lamborghini Tractor
Lexus LFA
McLaren :  650S, 675LT, Senna
Porsche 991 Endurance Cup, CGT

Wszystkie samochody pochodziły z kolekcji bogatego dealera klasycznych samochodów. Mężczyzna przechowywał je w dwóch budynkach gospodarczych, na gruntach uprawnych w wiosce Over Peover w Cheshire.

Wiemy, że ubezpieczyciel jest w tej sytuacji pomocny, ale  utrata rzadkiej limitowanej edycji Ferrari o wartości 1,2 miliona funtów, to wielki ból duszy.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Pożar luksusowych Ferrari, Porsche

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News