Zdała na prawo jazdy aż 150 razy. Zaliczenia testów i jazdy praktycznej szły na konto kandydatów na kierowców

Zdała na prawo jazdy aż 150 razy. Zaliczenia testów i jazdy praktycznej szły na konto kandydatów na kierowców

prawo jazdy

Podaj dalej

Niektórym kandydatom na kierowców ciężko jest zdobyć upragniony dokument, jakim jest prawo jazdy. Czego się nie robi, by spełnić czyjeś marzenia, zwłaszcza gdy można na tym nieźle zarobić.

Jeździła po całym kraju, zdając testy i egzaminy na prawo jazdy- za kandydatów

Jak pisze DailyMail, przedsiębiorcza Brytyjka, wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych kierowców, zdawała egzaminy na prawo jazdy za tych, którzy mieli z tym problemy. Zanim odkryto skąd czerpie dodatkowe źródło dochodów, zdała z sukcesem 150 egzaminów.

Jeździła po całym kraju, zdając zarówno egzaminy teoretyczne, jak i praktyczne w latach 2018 – 2020. Sprawa ujrzała światło dzienne, kiedy pracownicy centrów egzaminacyjnych zaczęli podejrzewać, że podszywa się pod kandydatów.

Zgłosili ten fakt instytucji Driver and Vehicle Standards Agency i sprawa trafiła przed oblicze sądu. 29-latka przyznała się do winy i wyjaśniła powód.

wiezienie za oszustwo z egzaminem na prawo jazdy
Pixabay

Kara więzienia za opłaconą pomoc nieznającym angielskiego kandydatom

Podczas przesłuchania w sądzie, okazało się, że 29-latka zdawała testy za kandydatów, którzy nie potrafili mówić ani czytać po angielsku. Za opłacone wsparcie w uzyskaniu dokumentu, jakim jest prawo jazdy, skazano ją 6 lipca br. na karę 8 miesięcy więzienia.

Wszyscy kierowcy, którzy w ten sposób uzyskali możliwość prowadzenia samochodu, stracą to uprawnienie. Podczas procesu, który odbył się w Swansea, na przedsiębiorczej Brytyjce nie pozostawiono suchej nitki.

Egzaminy na prawo jazdy i teorię istnieją po to, aby zapewnić ludziom odpowiednią wiedzę, umiejętności i nastawienie do jazdy po naszych drogach. Omijanie testów naraża na niebezpieczeństwo, a nawet utratę życia. Dysponujemy metodami wykrywania oszustw związanych z testami, a zaangażowani w proceder ludzie mocno ucierpią. Obejmuje to unieważnienie praw jazdy i testów, które zostały zdobyte w nieuczciwy sposób”- powiedziała Caroline Hicks, szefowa ds. usług regulacyjnych i transformacji w DVSA,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News