Zaprezentowany SUV Zeekr w Chinach wywoła boom zakupowy. Ma pięć metrów, jest gustowny i inteligentny

Marka Jikrypton, którą założyło w 2021 r. w Chinach Zhejiang Jikrypton Intelligent Technology Co., Ltd. znana jest w Europie pod nazwą Zeekr. Firma już oferuje swojego luksusowego SUV-a i sedana na Starym Kontynencie. Teraz pokazała w Chinach nowy model w modnym nadwoziu, co nie przeszło bez echa w chińskich mediach.

SUV Zeekr/ Ji Krypton CX1E
Podaj dalej

SUV o nazwie kodowej CX1E zachwycił Chiny

Oficjalne zdjęcia szpiegowskie pierwszego chińskiego SUV-a firmy Jikrypton wywołały falę komentarzy w mediach. Model o długości 5 metrów będzie ważnym graczem na rynku w klubie SUV-ów o słusznych gabarytach.

Nowy SUV Zeekr w Chinach o linii nadwozia zgodnej ze stylem projektowania Hidden Energy wygląda bardzo nowocześnie. Dzięki błotnikom przykuwa uwagę efektem wizualnym dużego i szerokiego nadwozia. Efekt, jaki wywołał swoim pojawieniem się w mediach wróży, że popularność marki JiKr ponownie osiągnie wysoki poziom.

Na przodzie SUV-a zastosowano proste i gładkie linie, które wyraźnie zarysowują wizję przyszłego modelu, ukrytą pod kamuflażem. Maska nawiązuje kształtem do muszli. Spostrzegawczy zobaczą także lidar, który obiecuje pojazd klasy smart Driving.

Z boku nadwozia rozciąga się gładka linia talii od przedniego błotnika do tylnych świateł, która podkreśla dynamiczną sylwetkę nadwozia. Ukryte klamki w drzwiach w połączeniu z płaskimi słupkami B i C dodatkowo poprawiają aerodynamikę. Poprawiają także ogólne wrażenie, jaki robi wygląd Zeekr CX1E. Tylna część samochodu przewiduje w projekcie przelotowe tylne światła i spojler.

Jeśli chodzi o projekt wnętrza, to zastosowano w nim ekran świetlny typu przelotowego podobny do tego z modelu Ji Krypton/Zeekr 007.
projektowania Hidden Energy i oczekuje się, że zostanie zastosowany ekran świetlny typu przelotowego, taki jak Ji Krypton 007. Pełną tablicę przyrządów LCD połączono z trójramienną kierownicą i ekranem kontrolnym. Ogólnie projekt nowego SUV-a podkreśla, że jest bardziej technologiczny. Co wiadomo, jeśli chodzi o mechanikę nowego CX1E?

SUV Zeekr/ Ji Krypton CX1E fot. Yichecar
Zeekr/ Ji Krypton CX1E fot. Yichecar

Pięciometrowy model jest w pełni elektryczny

W związku z tym, ze zdjęć szpiegowskich wynika, że rodzinny SUV Jikrypton’a zajmuje tyle samo miejsca parkingowego, co model 007, to przyjmuje się, że pod względem mechaniki i technologii odziedziczy wiele od swojego brata.

Kierowca otrzyma do dyspozycji najnowszy inteligentny system połączeń obsługujący wiele funkcji, takich jak sterowanie głosowe, nawigacja i rozrywka. Ponadto skorzysta z pełnej tablicę przyrządów LCD, wielofunkcyjnej kierownicy oraz zaawansowanych systemów wspomagania jazdy.
Oczekuje się, że pod względem mocy nowy samochód będzie korzystał z tego samego silnika, co Ji Krypton 007. Nowy SUV zbudowany na tej samej platformie wysokiego napięcia 800 V będzie oferowany z jednym lub podwójnym silnikiem.

Jeśli chodzi o żywotność akumulatora, to oczekuje się, że nowy samochód będzie korzystał z opracowanej przez JiKrypton „Golden Brick Battery”, z maksymalną mocą ładowania do 500 kW i możliwością uzupełnienia 500 km energii w 15 minut.

Prezentacja pierwszego rodzinnego SUV-a Jikrypton to nie tylko ważny kamień milowy dla rozwoju marki w Chinach. Rodzinny model dzięki swoim wszechstronności i zaletom w zakresie designu, technologii i osiągów może liczyć, że zapoczątkuje boom zakupowy na rynku nowych samochodów. Zwłaszcza jeśli dojdzie do tego atrakcyjna cena zakupu. Na razie nie wiadomo, czy chiński producent przywiezie nam nowego SUV-a do Europy.

Zeekr/ Ji Krypton CX1E fot. Yichecar
Zeekr/ Ji Krypton CX1E fot. Yichecar
SUV Zeekr/ Ji Krypton CX1E fot. Yichecar
Zeekr/ Ji Krypton CX1E fot. Yichecar

Przeczytaj również