Yanosik nareszcie dostępny w Android Auto! Kierowcy nie kryją radości

Autorzy Yanosika, ulubionej aplikacji polskich kierowców, poinformowali, że w nocy z 2 na 3 września przeszli certyfikację Google. Tym samym Yanosik w wersji beta jest już dostępny  w Android Auto.

Yanosik-beta w-Android-Auto
Podaj dalej

Yanosik nareszcie w Android Auto

Kierowcy bardzo długo czekali na tę wiadomość. Proces wymagał czas ze względu na zaangażowanie wielu działów i pracy wielu ludzi, by dopracować ostateczną wersję. Testerzy aplikacji już od samego rana dzielą się wrażeniami z nowej wersji.

Do tej pory kierowcy musieli uruchamiać aplikację, korzystając z wyświetlacza telefonu, teraz Yanosik jest dostępny z poziomu ekranu samochodu.

Ograniczenia liczbowe na beta testach są powodem, dla którego nie wszyscy chętni mogą skorzystać z tej opcji, ale gwarantujemy, że w już wkrótce pojawi się wersja dostępna dla wszystkich użytkowników Yanosika– wyjaśnia Julia Langa z Yanosika w rozmowie z Telepolis.

yanosik
foto: yanosik

Aplikacja na Android Auto będzie darmowa

Na oficjalną premierę Yanosika w Android Auto przyjdzie jeszcze moment poczekać. To, co ucieszy polskich kierowców to fakt, że twórcy zapewnili, że aplikację będzie można pobrać za darmo. W przyszłości również nie ma mowy o jakichkolwiek opłatach.

Jak zapewniają producenci, Yanosik na Android Auto będzie oferował wszystkie najważniejsze funkcje. Nie zabraknie w nim dobrze znanych użytkownikom funkcji tj. nawigacja czy możliwość zgłaszania zdarzeń.

Nowości ucieszą wielu kierowców. Nowy Yanosik będzie można obsługiwać głosowo, przy pomocy Asystenta Google. Ponadto w aplikacji nowością są nazwy ulic, które pojawią się  podczas wykonywania manewrów.

Producent popularnej nawigacji planuje na bieżąco wprowadzać aktualizacje, tak by pomóc kierowcom podróżować jeszcze bardziej bezpiecznie.

Przeczytaj również