Wielka akcja serwisowa Audi. Lista modeli jest tak długa, że w tytule się nie mieści

Wielka akcja serwisowa Audi. Lista modeli jest tak długa, że w tytule się nie mieści

Audi Q8 hajduk magdalena

Podaj dalej

Jeśli Twoje Audi odmawia wyświetlania obrazu z kamery podczas cofania, to wiedz, że nie ty jeden masz ten problem. Awaria ma szerszy zasięg niż się spodziewano dlatego stanowi powód wycofania do serwisów wielu modeli.

Akcja dotyczy modeli Audi wyprodukowanych w 2021 roku

Kampania serwisowa obejmuje wiele modeli Audi, w tym: A8 i S8, 2022 A3 Sedan, A4 Sedan, A5 Sportback, S3 Sedan, S5 Sportback, Q3, Q5, Q5 Sportback, Q7, SQ7, Q8, SQ8, RS Q8, RS 6 Avant i e-tron GT

Problem nie dotyczy jedynie samochodów wyprodukowanych po 16 października tego roku, bo otrzymały już inną wersję oprogramowania. Jakkolwiek groźnie to brzmi, to do serwisów trafi blisko 3 tysiące samochodów, a wszystko za sprawą działań amerykańskiej agencji bezpieczeństwa NHTSA.

Dokładnie chodzi o problemy spowodowane usterką oprogramowania, która powoduje opóźnienie aktywacji kamery cofania. Dzieje się tak ponieważ niektóre uruchomione procesy mogą sobie nawzajem przeszkadzać.

Jak można się domyślać, problem dotyczy braku „widoczności do tyłu” i wydaje się łatwy do naprawienia.

audi a3 wnętrze
Wnętrze Audi A3 2021, foto: Magdalena Hajduk

Usunięcie usterki wymaga odwiedzin u dealera

W celu pozbycia się problemu, konieczna będzie wizyta u autoryzowanego dealera. Tam technicy bezpłatnie zaktualizują parametry urządzenia i przeprowadzą kontrolę.

Zanim to się stanie, właściciele Audi objętych akcją muszę poczekać na oficjalny start akcji serwisowej. Konkretna data jest nie jest znana ale może się zdarzyć, że będzie to przed świętami.

Wiadomo, że zarówno właściciele, jak i dealerzy dostaną informację w tej do 17 grudnia. Oficjalny numer akcji serwisowej Audi to 91CR. Amerykańscy klienci mogą w tej sprawie kontaktować się bezpośrednio z agencją NHTSA.

Audi Q8
Audi Q8 , foto: Magdalena Hajduk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News