Waze rozrabia na Android Auto. Google Maps nie będą lepszą opcją

Jeśli korzystasz z Waze podczas słuchania ulubionych utworów w samochodzie wyposażonym w Android Auto, działającym na jednostce głównej wiesz, że wszystkie komunikaty zmniejszają głośność muzyki. Ostatnio jednak coś się w tej kwestii zmieniło.

Waze z pakietem Kupidyna
Podaj dalej

Waze całkowicie wyłącza dźwięk w Android Auto

Wyciszanie dźwięku gdy nawigacja Waze działa w tle i przesyła komunikaty ma sens. Kierowcy powinni mieć możliwość zrozumienia treści komunikatów bez odrywania wzroku od wyświetlacza. Jak się okazuje niektórzy kierowcy odkryli, że Waze nie ogranicza się jedynie to chwilowego wyciszenia dźwięku.

Na forach Android Autio pojawiły się na razie sporadyczne raporty publikowane online, które wskazują, że w niektórych przypadkach Waze nagle zaczyna działać i zamiast zmniejszać głośność muzyki w Android Auto, całkowicie wycisza dźwięk.

Mówiąc prościej nawigacja całkowicie przerywa odtwarzanie muzyki za każdym razem, gdy wypowiada wskazówki nawigacyjne. W związku z tym, kierowcy muszą ręcznie przywrócić głośność dźwięku i wznowić odtwarzanie, niezależnie od aplikacji odtwarzającej muzykę. W niektórych przypadkach całość wpływa również na radio.

waze na android-auto-google-maps
foto: Forum Google

Nie ma lekarstwa na dziwne zachowanie Waze

Obecnie nie jest znane żadne lekarstwo na dziwne zachowanie aplikacji. Dobrą wiadomością jest to, że problem na razie zgłosiła niewielka ilość kierowców. Teoretycznie dobrym rozwiązaniem byłaby migracja do Google Maps. Niestety jak się okazuje, nawet ta aplikacja nie działa poprawnie na Android Auto.

Kierowcy nadal skarżą się, że Google Maps w trybie jazdy po prawej stronie przełącza niektóre komponenty na tryb jazdy po lewej stronie. To powoduje, że interfejs staje się mało czytelny i trudniejszy w użyciu. Nie jest jasne, co powoduje ten błąd w Google Maps, a kierowcy nadal czekają, aż Google wymyśli skuteczną poprawkę.

Przeczytaj również