W końcu pozbyli się tej głupiej chromowanej kratki. Ale to nie powiew świeżego powietrza, to powiew chloroformu

Zaprezentowany w „Solar Flare Pearl” prawie gotowy do produkcji, prototyp nowej Hondy Civic zwiastuje pojawienie się całkowicie nowej gamy modeli

honda civic prototype 2022
Podaj dalej

Wprowadzenie nowej generacji Civica sedana nastąpi wiosną 2021 r. Zaraz po nim pojawią się wersje hatchback, nastawionego na osiągi Civic’a Si i najbardziej wydajnego Civica Type R.

honda civic prototype 2022
fot.Honda

 

Najnowszy projekt jest bardziej przejrzysty i nie ma tu miejsca na fantazje w porównaniu z poprzednim modelem.

Ten sedan ma prawie 4,68 metra długości

Producent obiecuje jeszcze bardziej sportowe i przyjemniejsze wrażenia z jazdy. Ponadto nowe podwozie, mocniejsze i bardziej oszczędne układy napędowe oraz dalsze postępy w zakresie bezpieczeństwa czynnego i pasywnego.

honda civic prototype 2022
fot. Honda

Nowy projekt ma na celu maksymalizację widoczności dla kierowcy i pasażerów. Przednie słupki dachowe są przesunięte do tyłu w stosunku do kierowcy, podobnie jak  lusterka boczne, które teraz zapewnią lepszą widoczność przez przednie szyby boczne.

Z tyłu widać szerszy rozstaw kół oraz nowe tylne światła, które podkreślają szerokość i stabilność na drodze.

honda civic prototype 2022

Wnętrze przeszło metamorfozę

We wnętrzu zaszły radykalne zmiany, nastąpił powrót do czystych i uporządkowanych linii poprzednich generacji Civic. Tablica przyrządów jest pozbawiona wizualnego bałaganu.

honda civic prototype 2022
fot.Honda

Szerokość deski rozdzielczej została podkreślona siatką o strukturze plastra miodu, która nie tylko służy jako element konstrukcyjny, ale także ukrywa  wyloty powietrza.

Jedenasta generacja wprowadzi kilka nowych  technologii. Wskaźniki zastąpiono wersją cyfrową a we wnętrzu gości nowy 9-calowy ekran dotykowy zamontowany u góry, nisko zamontowanej tablicy przyrządów.

Nowe technologie

Honda wprowadzi kilka nowych aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa. To najwyższy czas na zaawansowane systemy wspomagające, ulepszoną ochronę pasażerów i pieszych.

honda civic prototype 2022
fot. Honda

Nowa, sztywniejsza konstrukcja nadwozia przyczyni się również do dalszych zmian w jakości jazdy i sportowym prowadzeniu Civica. Nie podano żadnych informacji technicznych na temat Civica, ale Honda już wcześniej potwierdziła, że do 2022 roku zelektryfikuje swoją główną europejską linię produktów.

Produkcja Civic’a nowej generacji zostanie przeniesiona z obecnej siedziby w Swindon, prawdopodobnie do Japonii. Honda ma zamknąć swój zakład produkcyjny w Wielkiej Brytanii w 2021 r.

Przeczytaj również