Volkswagen wprowadza aktualizacje OTA dla modeli ID. Kierowcy dostaną szereg nowych funkcji

Volkswagen wprowadza aktualizacje OTA dla modeli ID. Kierowcy dostaną szereg nowych funkcji

Volkswagen wprowadza aktualizacje ID

Podaj dalej

Volkswagen jest w trakcie udostępniania bezprzewodowej aktualizacji (OTA) dla swojej rodziny elektrycznych ID. W związku z tym klienci, którzy zarejestrowali się za pomocą identyfikatora „ID. First Movers Club”, „ID Software 2.3”, zyskują możliwość, by sprawić, że ich samochody będą mądrzejsze i bezpieczniejsze.

Kierowcy Volkswagena z rodziny ID dostaną dodatkowe funkcje

Najnowsza aktualizacja OTA, opracowana we współpracy z CARIAD, producentem oprogramowania Grupy VW, ma być dostępna za pośrednictwem mobilnej transmisji danych. Producent przygotował szereg nowych funkcji dla modeli ID.3, ID.4 i ID.4 GTX .

Samochody elektryczne otrzymają nową funkcję, która wprowadzi świetlny pasek ID u dołu przedniej szyby. Ta funkcja zapewnia „intuicyjne wsparcie dla energooszczędnej jazdy” osobie siedzącej za kierownicą, mówi producent.

Kolejną nowością jest ulepszona kamera wielofunkcyjna. Po aktualizacji nie tylko będzie szybciej rozpoznawać motocykle, ale i innych użytkowników dróg. Ta funkcja jest dostępna zarówno w dzień, jak i w nocy.

Regulacja reflektorów w modelach wyposażonych w dynamiczne sterowanie światłami drogowym, po aktualizacji będzie bardziej precyzyjna. Grafika centralnego systemu informacyjno-rozrywkowego ma być  ”spokojniejsza i wyraźniejsza”. W rezultacie zapewni kierowcom „bardziej intuicyjną obsługę”, mówi VW.

Volkswagen wprowadza aktualizacje ID2
foto: Volkswagen

Volkswagen będzie aktualizował samochody co 12 tygodni

Aktualizacje OTA dla klientów Volkswagena jak obiecuje producent, szybko staną się tak samo powszechne jak te, które mają w swoich smartfonach.

„Tworzenie oprogramowania jest iteracyjne i szybkie. Pracujemy w krótkich cyklach, jak firma technologiczna, i dostarczamy aktualizacje naszym klientom w odpowiednio krótkich odstępach czasu” -powiedział członek zarządu Rozwoju Technicznego, Thomas Ulbrich

Volkswagen zamierza w przyszłości wprowadzać aktualizacje oprogramowania dla swoich samochodów co około 12 tygodni. Travel Assist i dodatkową wydajność akumulatora na dłuższe podróże będzie można dodać zdalnie.

W późniejszym czasie być może pojawi się opcja zautomatyzowanej jazdy. Producent widzi w aktualizacjach potencjał generowania setek milionów dodatkowych przychodów przez następne kilka lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News