Volkswagen jest gotowy na nowego SUV-a. Wystawił go już w chińskich salonach i drażni rywali

Niedawno informowaliśmy, że Volkswagen wprowadzi nową kategorię samochodów na chiński rynek. Modele otrzymają unikatowe złote logo, które jest częścią strategii Volkswagena „w Chinach, dla Chin”. Nowy SUV ID.UNYX to pierwszy nowy samochód w nowej kategorii pojazdów.

SUV VW ID UNYX yichecar_
Podaj dalej

Volkswagen jest gotowy na premierę wyjątkowego SUV-a

Nowy ID.UNYX, którego prezentowaliśmy na pierwszych zdjęciach w kwietniu, jest już gotowy na premierę w Chinach. Oficjalna prezentacja ma nastąpić w połowie lipca, ale ID.UNYX pojawił się już w 38 punktach sprzedaży detalicznej Volkswagena w Chinach.

ID.UNYX to pierwszy całkowicie elektryczny SUV Volkswagena (Anhui), pozycjonowany jako kompaktowy SUV coupe. Jeśli chodzi o wielkość nadwozia, to długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4663/1860/1610 mm, a rozstaw osi wynosi 2766 mm.

Jeśli chodzi o moc, to ID.UNYX będzie oferowany z dwoma systemami zasilania. To pojedynczy silnik o mocy 170 kW i podwójny silnik o mocy 250 kW oraz trójskładnikowy akumulator litowy o pojemności 82,4 kWh.

Zasięg przelotowy wyniesie odpowiednio 621 km i 565 km (CLTC). Co więcej, o nim wiadomo?

SUV VW ID UNYX yichecar_
VW ID UNYX foto: yichecar

Nowoczesny styl projektowania i inteligentne technologie

Pierwszy model Volkswagena, który otrzymał etykietę Gold Label, prezentuje zestaw reflektorów typu przelotowego, które łączą ze sobą światła do jazdy dziennej i inteligentne reflektory matrycowe LED IQ.Light.

Nowy SUV może się pochwalić opadającym przodem i ostrą, równoległą linię talii, która nadaje mu bardzo dynamiczny kształt. Ponadto ID.UNYX po otwarciu drzwi prezentuje dynamiczne oświetlenie powitalne z przodu i z tyłu. Wrażenia technologii dopełniają 21-calowe koła w stylu mecha.

Z tyłu nowego samochodu zastosowano zintegrowaną konstrukcję, która łączy tylny spojler, tylne światła i wysoko zamontowane światła stopu. Światła tylne przyjmują, zgodnie z oczekiwaniami, trójwymiarowy kształt prezentując unikatowy efekt świetlny.

We wnętrzu kompaktowego SUV-a producent kontynuuje znaną nam z rodziny ID stylistykę. Model wyposażono w pełną tablicę przyrządów LCD i duży centralny ekran kontrolny, który jest lekko pochylony w stronę głównej pozycji za kierownicą. Wylot klimatyzacji znajduje się pod ekranem.

Trójramienna kierownica ma spłaszczony u dołu kształt, co podkreśla sportowy charakter. Centralny schowek zaś ma nowatorską dwudrzwiową konstrukcję. Dlatego kryje się w nim podwójny uchwyt na kubek i funkcja bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego.

SUV ID UNYX China
ID UNYX widok z tyłu fot.Yiche
ID UNYX SUV _yichecar_
etykieta Gold Label  ID.UNYX fot.Yiche

źródło: Weibo, Yiche

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również