Volkswagen dostarczył 124 radiowozy policyjne. Furgony z dieslem trafiły do oddziałów prewencji

Volkswagen dostarczył 124 radiowozy policyjne. Furgony z dieslem trafiły do oddziałów prewencji

Podaj dalej

Volkswagen dostarczył policji 124 nowe radiowozy,  zbudowane na bazie modelu Crafter. To efekt wygranego przetargu. Samochody będą służyć do transportu uzbrojonych oddziałów prewencji. W każdym z nich  zmieści się siedmiu funkcjonariuszy.

Kontrakt wyceniony na 33 mln zł zrealizował poznański diler marki Volkswagen Samochody Dostawcze Grupa Cichy-Zasada. W związku z koniecznością przebudowy, Crafter produkowany w Białężycach k. Wrześni,  przeszedł modyfikację, którą wykonała firma AZM Kutno.

Volkswagen Crafter w służbach prewencji. ma pod maską 177 konnego diesla

Pod maską radiowozu kryje się 2 litrowy diesel, o mocy 177 KM , który współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Pierwotnie produkowany jako dwuosobowy furgon, dostosowany do potrzeb policji Crafter, mieści obecnie 7 policjantów wraz z wyposażeniem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przedział, który jest zabezpieczony siatką bez problemu mieści tarcze ochronne, pałki szturmowe, hełmy, miotacze pieprzu i broń. Flagowy radiowóz policyjnych oddziałów prewencji, ma dodatkowo siatki chroniące szyby oraz system uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Nowe samochody są niewątpliwie dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy. Poprawią ich bezpieczeństwo i komfort pracy.

VW Crafter nowy radiowóz prewencji
Policja

 

Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News