Uwaga! Od dziś obowiązuje nowy taryfikator. Są już pierwsi rekordziści- zapłacili mandat ponad 1500 zł

Podwyżka kar za przewinienia drogowe już stała się faktem, a pierwsi kierowcy zapłacili mandat zgodny z nowym surowym taryfikatorem. W związku z tym, wielu z nich zapamięta tegoroczny Sylwester na długo.

mandat przegląd samochód
Podaj dalej

Wysoki mandat od dziś to realne zagrożenie dla nieuważnych kierowców

Od dziś obowiązuje nowy taryfikator, w związku z tym każdy kierowca, który nie przestrzega przepisów, zapłaci nowy wyższy niż dotychczasowy mandat. Na wielu ulicach i trasach nie brakuje patroli policji, które sprawdzają, jak kierowcy radzą sobie z przestrzeganiem przepisów. Nie wygląda to dobrze i kierowcy wpadają jeden po drugim.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nowelizacja Prawa o ruchu drogowym oznacza grzywnę nawet w wysokości do 8000 zł. W przypadku gdy sprawa trafi do sądu, ta kwota może wzrosnąć nawet do 30 000 zł.
Co się zmieniło, o czym powinni wiedzieć kierowcy? Zmieniło się bardzo wiele, w związku z tym przypominamy jedynie najważniejsze przykłady.

Nowy mandat za wykroczenie wynosi:

  • nie mniej niż 800 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h
  • od 1000 zł za naruszenie zakazu wyprzedzania
  • od 1000 zł za prowadzenie pojazdu bez uprawnień
  • min 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu
  • od 1500 zł za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych
  • to od 1500 zł za omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym
  • od 2500 zł za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu (0,2 promila)

mandat policja fotoradar

Kierowcy zapomnieli o przepisach i płacą krocie  już dzisiaj

O surowych zmianach w przepisach już dziś przekonali się polscy kierowcy. Mieszkanka Warszawy zdecydowała się ominąć policyjny radiowóz przepuszczający pieszego na przejściu. Ten manewr kosztował ją mandat i karę w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.  Zgodnie z nowym taryfikatorem kara za to przewinienie może być dwukrotnie wyższa.

Jak donosi Lublin112 kolizja jaka miała dziś miejsce na terenie miasta, zakończyła się wysokim mandatem dla jej sprawcy. Kierowca Toyoty, który w południe na ul. Kunickiego w Lublinie spowodował kolizję, może za to zapłacić nawet 3 tys. zł. Biorąc pod uwagę fakt, że jest emerytem, kara oznacza utratę niemalże całej, co miesięcznej emerytura mężczyzny.

Dlatego przypominamy kierowcom o tym, że warto respektować przepisy ruchu drogowego. Trwają wzmożone kontrole policji, a kary są bardzo dotkliwe. Kiepsko wchodzić w Nowy Rok, gdy przychodzi zapłacić bardzo wysoki mandat.

Mandat 5 000 zł- tyle zapłacą kierowcy za ten jeden element samochodu

Przeczytaj również