Uwaga! Nadchodzą zmiany w odcinkowym pomiarze prędkości. Lista i mapa OPP jaką znasz, są nieaktualne

ITD dba o to, by umilić życie kierowcom, a w związku z tym wprowadza nieco zmian. Po cichu i bez rozgłosu zmienia lokalizacje odcinkowego pomiaru prędkości (OPP). Tak było na autostradzie A1 i tak może być w Warszawie. Oto gdzie możesz się spodziewać odcinków z OPP.

kamery OPP legio24pl
Podaj dalej

ITD uruchomi OPP na południowej obwodnicy Warszawy

Odcinkowy pomiar prędkości ( OPP) to świetna broń na piratów drogowych. Żaden kierowca, stając, oko w oko z radarem nie odważy się na przekroczenie limitu prędkości .
OPP działa 24 godziny na dobę i automatycznie rejestruje wszelkie wykroczenia, ponadto pozwala na szybkie ukaranie sprawcy mandatem. W rezultacie kierowcy muszą zwolnić nie tylko punktowo tuż przed fotoradarem, ale na całym odcinku drogi.

W związku z tym, że obecnie drogowcy kończą prace na autostradzie A1, na prośbę drogowców ITD wyłączyła we wrześniu na tym odcinku OPP. Dokąd teraz trafią kamery rejestrujące wykroczenia?
ITD razie nie chce powiedzieć, ale na pewno nie trafią do magazynu. Mówi się, że urządzenia trafią do Warszawy, a konkretnie na Południową Obwodnicę. Dlaczego owe plotki nie są bezpodstawne?

Burmistrz Ursynowa niejednokrotnie prosił o fotoradary lub OPP w tunelu na obwodnicy i ograniczenie prędkości przejazdu w tym miejscu. W związku z tym, że ITD nie lubi się chwalić tym, gdzie rozmieszcza swoje radary, już wkrótce miłośników szybkiej jazdy może czekać przykra niespodzianka.

kamery OPP legio24pl
www.legio24.pl

Jak uniknąć mandatu na trasie, na której działa odcinkowy pomiar prędkości?

Odcinkowy pomiar prędkości, działa według bardzo prostego schematu. Na wybranym fragmencie drogi przy wjeździe i wyjeździe z niego montowane są kamery. Ponadto zauważysz specjalne tablice, które informują o obecności OPP.

Zamontowane kamery rejestrują numery pojazdów oraz moment, w którym przekraczają linię wjazdu i wyjazdu. Następnie, na podstawie obu czasów wyliczana jest średnia prędkość.
Jeżeli jest za wysoka, właściciel samochodu otrzyma informację, o popełnionym wykroczeniu i musi wskazać kierującego, który finalnie dostanie mandat.

Lista lokalizacji gdzie działa odcinkowy pomiar prędkości

Poniższa lista nie uwzględnia na razie urządzenia służącego niedawno do odcinkowego pomiaru prędkości na odcinku A1, Częstochowa – Kamieńsk. Dlatego mieszkańcy Warszawy powinni mieć się na baczności. Wiadomo, gdzie na pewno możesz się spodziewać mandatów za przekroczenie prędkości. Oto aktualna lista:

 1. A1 Piotrków Trybunalski – Tuszyn – woj. łódzkie
 2. Kluki – woj. łódzkie
 3. Tomaszów Mazowiecki – woj. łódzkie
 4. Złota – woj. łódzkie
 5. Gorzyce – woj. śląskie
 6. Tarnowskie Góry – woj. śląskie
 7. Wilcza – Nieborowice – woj. śląskie
 8. Gietrzwałd – Naglady – woj. warmińsko-mazurskie
 9. Gwiazdowo – Piecki – woj. warmińsko-mazurskie
 10. Karniewo – woj. mazowieckie
 11. Regut – Człekówka – woj. mazowieckie
 12. Sochaczew – woj. mazowieckie
 13. Warmiaki – Strachówka – woj. mazowieckie
 14. Zakręt – woj. mazowieckie
 15. Kolbuszowa – Kolbuszowa Górna – woj. podkarpackie
 16. Krościenko Wyżne – Iskrzynia – woj. podkarpackie
 17. Lubin – woj. dolnośląskie
 18. Ładna – Tarnów – woj. małopolskie
 19. Łęczna – Turowola – woj. lubelskie
 20. Łuszczów Pierwszy – Łuszczów Drugi – woj. lubelskie
 21. Łosiów – woj. opolskie
 22. Radlin – woj. świętokrzyskie
 23. Reda – Rekowo Górne – woj. pomorskie
 24. Sulechów – woj. lubuskie
 25. Szlichtyngowa – Górczyna – woj. lubuskie
 26. Zwierki – Zabłudów – woj. podlaskie

Przeczytaj również